Počet položiek: 0 0,00 EUR

Brúsky na nechty

Zachráňte si "nefunkčnú" brúsku na nechty.

Poznáte to: brúsim si brúsim a zrazu brúska zastane. Pri predstave, že ďalšie tri dnešné zákazníčky brúsim s pilníkom ma oblieva pot a prepadám znechuteniu. Čo sa stalo? Veď mám brúsku ešte aspoň pol roka v záruke. 

Tak ako sú v UV lampe jednotlivé žiarivky spotrebný materiál, tak má i brúska (resp. jej brúsne pero) určité svoje časti ako spotrebný materiál (drobné ložiská v brúsnom pere). Tak ako má žiarivka predpísanú dobu počas ktorej svieti a polymerizuje v garantovanej sile, tak i ložisko v brúsnom pere má svoju obmedzenú životnosť. Táto sa bohužiaľ nedá presne špecifikovať a následne kontrolovať a tak dokáže ich dožitie nepríjemne prekvapiť. Stáva sa to hlavne pri poloprofesionálnych alebo hobby brúskach, ktoré sú často kôli nižšej cene kupované aj profesionálmi a tak sú vystavené vyžšej záťaži než na akú boli stavané. Rovnako môže však k poškodeniu ložísk prísť pri nesprávnej manipulácii s brúskou čo sa stáva častejšie. Kedže sa jedná o bežné opotrebovanie výrobku, nevzťahuje sa naň záruka. 

Kedže samotné brúsne pero je zväčša rovnako drahé ako celá brúska, prinášame Vám foto návod ako si brúsne pero opraviť - dokonca vylepšiť v domácich podmienkach.

V ponuke nášho e-shopu nájdete špeciálne priemyselné mikroložisko plnené teflónovou vazelínou s vysokou odolnosťou proti záťaži a zahrievaniu, ktoré sme pre Vás otestovali v prevádzke. Toto ložisko je vhodné pre nasledovný druh brúsneho pera.

Bruska na nechty

Ľavá strana: pôvodné jednoduché opotrebované mikroložisko z brúsneho pera                                     Pravá strana: nové špeciálne mikroložisko plnené teflónovou vazelínou a zabezpečené dvojitým teflónovým krytím.

Mikroložisko do brúsky na nechty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1) Ako prvé treba brúsne pero rozobrať. Povoľte závit časti B pootočením maximálne 5mm v protismere chodu hodinových ručičiek. Následne treba časť B úplne oddeliť, tak aby počas povolovania závitu časti B zostali časti A a C voči sebe bez pootočenia. 

Brusne pero na nechty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TIP: Do pravej ruky zoberte celé brúsne pero. Ľavou rukou pevne chyťte časť C tesne pri časti B. Ukazovákom a palcom pravej ruky povoľujte časť B. Treba dať pozor aby sa časť C (kábel) neotáčal spolu s čaťou B !

Ako povoliť brúsne pero

 

2) Po povolení časti B z brúsneho pera vytiahnite motorček.

Motorček brúsneho pera

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3) Pomocou kliešti (nájdete v e-shope) uvoľnite a vytiahnite čiernu maticu z brúsneho pera. Matica má 2 dierky do ktorých kliešte vsuniete a povolujete.

Povolenie matice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4) Po uvolnení matice vysypte toto strieborné :-)) ... domec hriadele.

Domec hriadele

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5) ... a matriošku rozoberáme ďalej. Povoľte domec hriadele a vyberte ložiskovú hriadeľ. /to zlaté ;-) /

Povolený domec hriadele

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6) Takto vyzerá ložisková hriadeľ po vybratí. Na každom konci je jedno malé ložisko. Niekedy môžu zostať na ložisku čierne ochranné gumičky. 

 

Ložisková hriadeľ s ložiskami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7) Ložiská treba zosunúť a navliecť na hriadeľ nové ložiská. Potom už stačí všetko pekne poskladať späť a  brúsne pero je opäť funkčné. Teda za predpokladu že ste si nič pri práci nepoškodili :-)

 

Výmena ložísk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Možno to celé vyzerá zložito, ale verte zaberie to asi 5 minút a máte ušetrené za novú brúsku. 

 

Brúsky na nechty - 587224 -