Počet položiek: 0 0,00 EUR

Fairy Dust, Diamantový prach, Slujda

Všetky spomenuté názvy rezonujú už nejaký mesiac medzi nechtovými dizajnérkami, no každá si pod nimi predstavuje niečo iné a skoro každá pod týmto názvom aj niečo iné obdržala vo svojej objednávke. Čo to teda vlastne je ?

V prvých dvoch prípadoch sa jedná o profesionálny pigment s farebným metalickým efektom. Pod názvom pigment sa skrýva skutočne profesionálny pigment používaný v širokej škále priemyselnej výroby od kozmetiky cez papiernictvo, plasty atď.

Pigment je vlastne prášok, ktorý môže mať rôznu hrúbku zrniečok. Odborne sa hrúbka zrniečok udáva v mikrónoch. Od veľkosti mikrónu teda závisí či pôjde o úplný prach alebo o prášok podobný hrubej múke.  Pokiaľ ide o efektné pigmenty ako sú Fairy Dust (Diamantový prach) je zložený skôr z jemnučkých šupiniek ako zo zrniečok. Rovnako je však ich veľkosť udávaná v mikrónoch a môžeme rozlišovať viac veľkostí - hrúbok.

Spomenuté pigmenty prenikli i do nechtového priemyslu vďaka svojmu lesku, jemnosti a meniacemu odlesku v závislosti od lomu svetla. Pigment dostal medzi nechtárkami názov Fairy Dust alebo Diamond Dust a takýto názov sa zvykne používať i na Slovensku.
V našej ponuke ho nájdete pod názvom Fairy Dust a ponúkame Vám ho v 7 odtieňoch a 2 hrúbkach.

označenie s písmenom "F" - fine - jemný prášok  (konkrétne na foto je Fairy Dust 4F so zlatým odleskom)

označenie s písmenom "B" - big - prášok s väčšími šupinkami  (konkrétne na foto je  Fairy Dust 4B so zlatým odleskom)

 

Kedže názov výrobku si môže zadávať predajca svojvoľne je možné že sa pod názvom Fairy Dust či Diamantový prach stretnete i s produktami znázornenými na nasledujúcivh fotografiách.

Pod názvom Fairy Dust predávaný v nemenovanom e-shope jemný trblietavý prášok (v našej ponuke ich nájdete pod názvom Luxury Powder). Ide skutočne o jemnučký trblietavý prášok kde veľkosť jedného zrniečka je 0,1mm je to asi polovica veľkosti klasického trblietavého prášku. Krásne jemnučké prášky ale nie Diamond Dust ktorý by ste očakávali.

Pod názvom Diamond Dust predávaný v nemenovanom e-shope - hrubý materiál tvorený s drobných sklenných úlomkov. (kedysi sme ho i v našom e-shope ponúkali pod názvom Kryštálový prášok). Materiál vhodný skôr na 3D efektné zdobenie pod modelovací materiál. Niektoré úlomky dosahujú rozmer 1-2 mm.

 

Pravé Fairy Dust alebo Diamantové prášky ako som spomínala, vytvárajú farebné metalické odlesky. V ponuke nášho e-shopu nájdete Fairy Dust s odleskami do modra, fialova, ružova, zelena, zlata a čistý alebo tiež nazývaný strieborný či perleťový odlesk.

Kedže sa jedná o síce nevšedné ale predsa len pigmenty, je vhodné ich používať spôsobom ako bežné pigmenty. A to namiešať si malé množstvo Fairy Dust do primeraného množstva riedkeho priehľadného gélu doporučujem Pomocný gél pre Nail Art.  Vznikne Vám kašička priehľadného gélu s množstvom tenulinkých lesklých šupiniek. Čím je gél použitý na miešanie redší, tým viac pigmentu viete doň zamiešať a tým získate kašičku so silnejšou krycou schopnosťou. Ak použijete hustý modelovací gél na zmiešanie s pigmentom, nepodarí sa Vám tam namiešať dostatočné množstvo pigmentu a vzniknutá kašička nebude mať potrebný efekt. Čím je v géle viac namiešaného pigmentu tým kašička vytvára nielen viac kryciu vrstvu ale aj súvislejšiu lesklú vrstvu. Šupinky sú akoby naukladané jedna vedľa druhej. Vzniknutý materiál môžete používať viacerými spôsobmi:

- bielym gélom vytvorte francúzsku manikúru, dajte vypolymerizovať, nič nezotierajte ani neprebrusujte a v tenkej vrstve naneste namiešaný materiál na bielu špičku. Dajte znovu polymerizovať a pokračujte podľa vlastného uváženia

- úplne rovnaký postup ako vyššie keď zopakujete na špičku vytvorenú tmavými gélomi, dosiahnete veľmi zaujúmavé efekty. Stačí zmeniť farbu namiešaného pigmentu či farbu farebného gélu použitého na špičku a vždy bude výsledok iný.

- rovnako môžete vzniknutý materiál naniesť ako poslednú vrstvu modelácie napr. pri bielej francúzskej manikúre. Celý nechet získa veľmi jagavý vzhľad.

- množstvo ďalších variácií je len a len na Vašej fantázii, poprípade si ich môžete prísť osvojiť na kurz: "Zdobenie nechtov farebnými gélmi" kde sa im tiež venujeme.

Fairy Dust nieje vhodné používať ako klasický trblietavý prášok ( namáčaním prstu priamo do misky s pigmentom). Kedže ide skutočne o jemný prášok, zvýri ho len samotné prúdenie vzduchu (nemusí si ani nikto v okolí kýchnuť :-)). Čiže pigment je všade vždy keď ho otvoríte. Ak by ste doň "namočili" prst, mali by ste pigment na úplne celej ponorenej časti prstu (nie len na nechte) a to nehovorím o spotrebe.

 

Sľjuda - malo by ísť o prírodný materiál (druh nerastu) naštiepaný na drobné šupinky. Netrúfnem si určiť skutočný pôvod tohto materiálu ale domnievam sa, že o skutočný nerast v tomto prípade nepôjde :-) Slujda je produkt takmer zhodný s Fairy Dust či Diamantovým prachom akurát s nižším mikrónovým číslom. Čiže rovnako ide o prášok tvorený  jemných šupiniek, ktoré sú ale väčšie ako pri Fairy Dust. Slujda na rozdiel od Fairy Dust má odlesky len v perleťovej farbe zato sú samotné šupinky umelo prifarbované, čím vytvára pri použití pastelové odtiene. S použitím Slujdy je to úplne rovnaké ako s Fairy Dust, nakoľko má úplne rovnakú vlastnosť ...svojvolne sa šíriť zo svojho balenia :-)

 

Slujdu zatiaľ v našej ponuke nenájdete. Nájdete tam však Drvenú fóliu, ktorá je často predávaná práve pod názvom Slujda. Pozor, tieto dva produkty sú úplne odlišné. Zatiaľ čo Sljudu sme si opisovali vyžšie, Drvená fólia je skutočne drvená fólia. Predstavte si celofán do ktorého sa balil kedysi karafiát :-)) Teraz si predstavte tento celofán farebný a lesklý, poriadne pokrčený a následne nasekaný na drobné kúsky. To je drvená fólia.

Fairy Dust,  Diamantový prach, Slujda - 577538 -

Komentáre k Fairy Dust, Diamantový prach, Slujda

3
6.10.2011 21:13
eva raclavska

ako dlho prosim vas trva kým dorazí objednavka ?

4
7.10.2011 11:08
Eva Slovíková

Záleží aký spôsob dodania ste si vybrala. Pri každej možnosti je presne uvedené ako máte postupovať a ako dlho bude dodanie trvať. Pre konkrétnu informáciu o doručení Vašej objednávky je nutné (ako je uvedené) volať 0911 905 509 alebo servis@wexa.sk .

1
21.9.2011 11:41
Veronika Martinkovičová

Dobry den...budete mat v ponuke aj Sľjudu?ak ano kedy asi?Ďakujem

2
26.9.2011 14:07
Eva Slovíková

Dobry den Veronika, zatial Sljudu do ponuky zaradit neplanujeme, no uplne tuto moznost nevylucujeme.

5
14.10.2011 09:02
Veronika Martinkovičová

Dobry deň...škoda,lebo vyzerá to super,určite by bol záujem,lebo dá sa len ťažko zohnat.

Vložiť komentár

Meno
E-mail ( nebude zverejnený )
Váš príspevok
opíšte kód
antispam
     viac informácií