Počet položiek: 0 0,00 EUR

Farebný UV gél

O farebných UV géloch všeobecne i konkrétne. Medzi gély spomenuté v tomto článku sa radia gély z kolekcií: GLAMOUR, GLAMOUR GLITZ, Neon gél, Pastel gél, Standard Color gél a Clear Pearl gél.

Farebné UV gély sú určené na zdobenie gélových nechtov. Ich použitie je rôzne a je vždy závislé od druhu zdobenia, ktoré nimi chcete vytvoriť. Rovnako ich použitie závisí i od krycej schopnosti použitých gélov. Všetky informácie v tomto článku sa vzťahujú na produkty z našej ponuky. Všeobecne je farebné gély potrebné pred každým použitím dôkladne premiešať. Pod slovom dôkladne, je myslené miešanie gélu až z dna kelímku, nakoľko pigmenty pri niektorýh druhoch gélov sa na dne usádzajú. Prípadných bubliniek, ktoré Vám vzniknú pri miešaní farebných uv gélov sa nemusíte obávať. Kedže sa farebné uv gély používajú vždy len v tenkých vrstvách, bublinky pri nanášaní popraskajú a teda zdobeniu vôbec neškodia. Miešanie farebných gélov nieje vôbec potrebné pri farebných gélov z kolekcií GLAMOUR a GLAMOUR GLITZ. Tieto gély majú vynikajúcu konzistenciu, hustotu, kryciu schopnosť a pigmenty v nich použité nikdy nesadajú. Farebné uv gély z týchto kolekcií sú výborné na vytváranie farebnej francúzskej manikúry, farebných prechodov a iného zdobenia zapracovávaného pod modelovací gél.

Najčastejšie sú farebné gély používané na vytváranie farebnej francúzskej manikúry. Farebnú francúzsku manikúru je možné vytvárať ako pri novej modelácii, tak i pri dopĺňaní gélových nechtov. Aby bol dosiahnutý dokonalý smile line (oblúčik francúzskej manikúry), doporučujem vytvárať francúzsku "špičku" vždy na suchý podklad, zjemnený pilníkom hubka 200/240. Pri novej modelácii tvorí podklad dôkladne, zo všetkých strán a po celej ploche zdrsnený a zjemnený typ. Pri dopĺňaní gélových nechtov je podkladom predchádzajúca modelácia, samozrejme upravená do stavu vhodného na ďalšie zdobenie a dopĺňanie. Či už používate ako podklad pod modeláciu Primer alebo Diamond1 - podkladový gél, použite ich až po vytvorení a vypolymerizovaní farebného uv gélu. Po polymerizácii nezotierajte lepkavosť. V prípade že používate Primer, naneste ho na prírodnú časť nechtu a nechajte 1 minútu pôsobiť. Ak používate Diamond1 - podkladový gél, naneste ho v tenkej rovnomernej vrstve po celej ploche nechtu a dajte ho polymerizovať na 2 minúty do Uv lampy. Po polymerizácii nezotierajte lepkavosť Diamond1 gélu. Rovnako postupujte pri modelácii nových gélových nechtov aj pri dopĺňaní gélových nechtov. V prípade že farebná francúzska manikúra je konečné zdobenie, ktoré chcete na nechtoch vytvoriť, možete ďalej vybraným modelovacím gélom modelovať C-oblúk. V závislosti od krycej schopnosti zvoleného farebného uv gélu a vašej zručnosti zistíte, či potrebujete nanášať len jednu vrstvu farebného uv gélu, alebo dve vrstvy. V našej ponuke sú farebné uv gély nevyžadujúce viac ako 2 vrstvové nanášanie a väčšinu dokonca stačí nanášať len v jednej vrstve. Ak farebný uv gél nanášate v dvoch vrstvách, naneste si najprv prvú vrstvu, ktorou vykreslíte dokonalú smiel line, dajte ju polymerizovať na 2 minúty do uv lampy, nezotierajte lepkavosť a naneste druhú vrstvu vybraného farebného uv gélu. Druhou vrstvou upravte prípadné čmuhy prvej vrstvy vzniknuté nerovnomerným nanesením a kopírujte tvar prvej vrstvy. Druhou vrstvou už nieje dobré upravovať tvar smile line, nakoľko pri väčších odchýlkach od tvaru vytvoreného prvou vrstvou by mohli vzniknúť farebne odlišné miesta. Farebné uv gély nikdy nepoužívajte v hrubých vrstvách, hlavne nie pri vytváraní francúzskej manikúry. Uv gél by nemusel vypolymerizovať a medzičasom by mohol nežiaduco stiecť.

Ďalšie využitie farebných uv gélov je pri celoplošnom zdobení, ktoré je v poslednej dobe stále žiadanešie. Celoplošné zdobenie vyzerá úplne rovnako ako nalakované nechty, no vydrží oveľa dlhšie lesklé a nepoškodené. Farebný uv gél pri celoplošnom zdobení aplikujte vždy na dokonale vytvarovaný gélový nechet. (po vymodelovaní C-oblúka zotrite lepkavosť, pilníkom upravte tvar a pilníkom hubka 200/240 zjemnite celý povrch) Na takto pripravený povrch naneste prvú tenkú, rovnomernú vrstvu farebného uv gélu a dajte ju polymerizovať na 2 minúty do uv lampy. Snažte sa pokryť celú plochu povrchu nechtu, vytvoriť pri kožičke pekný oblý tvar, ktorý sa nebude dotýkať nechtovej kožičky a tiež dbajte aby bol farebný uv gél nanesený aj na hranách voľného okraja nechtu. Po polymerizácii prvej vrstvy, nezotierajte lepkavosť a naneste druhú vrstvu farebného uv gélu. Druhú vrstvu nanášajte rovnomernej hrúbky a snažte sa ňou kopírovať tvar prvej vrstvy. Znovu dajte vrstvu polymerizovať na 2 minúty do UV lampy. Po polymerizácii druhej vrstvy môžete lepkavosť zotrieť a povrch prelakovať priehľadným fixačným lakom na nechty, lakom schnúcim v uv lampe, alebo lepkavosť nezotierať a na povrch naniesť POLY & Go gél - gél bez výpotkov (lepkavosti).

Rovnaké použitie majú i gély z kategórie Clear Pearl gél. Tieto sú určené výhradne pre povrchovú, celoplošnú úpravu francúzskej manikúry alebo základnej modelácie. Sú takmer priehľadné, no vytvárajú jemné, jagavé odlesky na povrchu nechtu. Gély z tejto kategórie je nutné pred každým použitím dôkladne premiešať.

Na záver: v popise každého farebného uv gélu z našej ponuky je uvedená jeho krycia sila či iná podstatná informácia na základe ktorej si viete presne vybrať.

Farebný UV gél - 576575 - Farebný úv gél

Farebný úv gél

Komentáre k Farebný UV gél

2
10.2.2013 13:00
Eva Slovíková

Dobry deň Darina,
nakoľko ide o jemne krycí gél jeho farba najlepšie vyniká na bielom podklade (ako má v popise uvedené) Pokiaľ takýto gél použijete na bezfarebný podklad a to v hrubšej alebo dvoch vrstvách môže jeho farba pôsobiť úplne inak. Ďalšou vecou je zväčša farebné nastavenie monitorov našich zákazníkov. Toto bohužiaľ každému vykreslí farbu produktu v odchýlke a tak sa nemusí zhodovať s realitou :-(

1
14.6.2012 19:36
Darina Maršálková

chcem sa spytat preco je ruzovy gel-pink neo cerveny?na obrazku v ponuke je ruzovy a na nechte kriklavo cerveny.....

Vložiť komentár

Meno
E-mail ( nebude zverejnený )
Váš príspevok
opíšte kód
antispam
     viac informácií