Počet položiek: 0 0,00 EUR

Modelácia gélových nechtov - ako to vyzerať NEMÁ ( 2. časť )

Malá časť detailov veľmi podstatných pri správnej modelácii gélových nechtov bola spomenutá v prvej časti tohto článku. Táto časť bude venovaná ďalším veľmi dôležitým bodom modelácie a to nie len z hľadiska odbornosti technologického postupu. V poslednej dobe sme stále viac a viac mučený pohľadom na hybridy nechtov, ktoré vytvárajú slečny nazývajúce sa "nechtovými dizajnérkami". Podotýkam, že ani po prečítaní tohto a 1000 iných článkov o nechtoch sa nemožno nazývať nechtovou dizajnérkou. Pre získanie "titulu" je nutné absolvovať kvalitný odborný kurz, kde Vám budú všetky detaily podrobne vystvetlené a názorne ukázané. No ale dosť kecov, ideme k veci.

V náväznosti na  predchádzajúcu časť si ukážeme, že ani nanesienie gélu nezakrylo chyby vykonané počas výberu, nalepenia a prebrúsenia typov.

gélové-nechty-modelácia

č.2 - Pri nalepení typov vznikla bublina, ktorá má vplyv na stabilitu nechtu pri jeho odrastaní a rovnako kazí celkový vzhľad modelácie.

č.1 - Nedokonale, resp. skoro vôbec neprebrúsený typ je rovnako veľmi viditeľný i pod modelovacím gélom. To, že typ zostal pod modelovacím gélom skoro vo svojej pôvodnej hrúbke bude mať pri odrastaní tiež vplyv na trvácnosť nechtov.

 

 

 

gélové-nechty-chyby

č.1 - modelovací materiál pozatekaný k nechtovej kožičke. Táto chyba tvorí polovicu z problémov spojených s odchlipovaním modelácie.

 

č.2 - násilne odstránená predchádzajúca modelácia a tým nemožné prebrúsiť zarážku typov dostratena. Zarážku (typ) je vidno i pod modelovacím gélom. Nechty sú poškodené a červené miesta bude vidno pokiaľ neodrastú. Materiál na týchto miestach pri polymerizácii páli a nemusí dobre prilnúť.

 

 

Nanášanie gélu: u väčšiny gélov ide o rovnaký technologický postup aplikácie potrebného množstva gélu v jednej vrstve. Rôzne "natierania" v 3 - X vrstvách a iné zjednodušujúce postupy ohrozujú kvalitu celkovej modelácie. Jeden z najdôležitejších javov, ktorému sa treba pri akomkoľvek nanášaní, akéhokoľvek modelovacieho materiálu vyhnúť, je zatečenie gélu až k nechtovej kožičke. Medzi vrstvou materiálu a nechtovou kožičkou musí zostať určitá medzera. V žiadnom prípade sa nesmú spojiť. Zatečený materiál je v 50% dôvodom prečo sa odchlipujú nechty.

gélové-nechty-návod

3 šipky na fotke označujú miesta kde autorke práce modelovací materiál zatiekol až k nechtovej kožičke a následne bol polymerizovaný. Od týchto miest sa v najbližších dňoch začnú tvoriť odchlipy.

Na ukážke je materiál zatečený v miernom množstve. V praxi sa však stretávam s materiálom zatečeným v takom množstve, že v podstate spája stred nechtu s nechtovou kožičkou v jednej rovine.

 

 

 

 

zlé-gélové-nechty

2 šipky na foto rovnako poukazujú na zatečený modelovací materiál ...okrem obrovského množstva ďalších nedostatkov. Na tejto foto je vidno už aj následné odchlipy materiálu. (biele fľaky v miestach kde sa materiál spojil s kožičkou).

 

 

 

 

 

 

Priamo súvisiaci s nanášaním gélu je toľko diskutovaný C-oblúk. C-oblúk je najpodstatnejšia časť modelácie, je to stavebný kameň celého nechtu a jednoducho bez neho sú nechty neprirodzené, krehké, bolestivé...  jednoducho to niesu nechty.  Presná definícia C-oblúku je rovnako súčasťou každého správneho odborného kurzu modelácie nechtov. C-oblúk nieje kopa materiálu naplácaná niekde na nechte. Reakciou na takýto C-oblúk je odmietanie C-oblúka zákazníčkami lebo vyzerá ako ... no posúdte sami:

            c-oblúk           

 

Extrémne vysoký C-oblúk, neprirodzený, komický. Zákazníčky ktoré sa stretli s takýmto C-oblúkom následne odmietajú akúkoľvek modeláciu C-oblúka, bez toho že by im boli vysvetlené následky ich rozhodnutia.

                                   c-oblúk

 

 

Žiaden C-oblúk, materiál je len natretý, čierna čiara predstavuje správny tvar C-oblúka             

 

 

 

nesprávna-modelácia-nechtov

 

Materiál nanesený bez rozmyslu. V mieste kde má byť modelácia najodolnejšia je vytvorená "jama".

 

 

Ako teda správny C-oblúk vyzerá ? Správny C-oblúk musí mať tvar písmena "C". Pri koreni nechtu musí začínať plytko a na nerozoznanie od prírodného nechtu. Pri pohľade na nechet nesmie byť rozoznateľné kde je ešte prírodný nechet a kde začína modelovací materiál. V mieste kde nechet znáša najväčšiu záťaž musí byť vrchol C-čka. Toto miesto sa nazýva "kritický bod" a je to presne to miesto, kde sa Vám nechtík pri náraze zlomí. Ku špičke sa C-oblúk znovu zjemňuje aby špička bola z čelného pohľadu čo možno najtenšia.

správne-vymodelovaný-nechet

 

Správne vymodelovaný C-oblúk.

 

 

 

Špička nechtu musí byť z čelného pohľadu opäť čo najprirodzenejšia. Ak sa použije priveľa zdobenia na špičke nieje možné dosiahnuť prirodzený tvar, no aj tak by nemalo byť rozpoznať zdobenie spred 3 mesiacov.

správne-vymodelovaný-nechet

Správne vymodelovaná špička bez množstva materálu po bokoch.

 

 

 

 

 

nesprávne-vymodelovaný-nechet

Nesprávne vymodelovaná špička s nesprávne rozloženým materiálom. Ružová linka predznačuje správne spilovanie pre zdokonalenie tvaru.

 

 

 

 

Postranné línie: prirodzene vyzerajúce nechty musia vyzerať prirodzene. Žiadne lopatky, zvončeky či inak pozakrúcané tvary. Postranné línie sú dve rovnobežky ktorých začiatok tvoria bočné kožné valy. Čo znamená rovnobežka snáď každý ovláda a aj napriek tomu mnoho "nechtov" vyzerá takto:

            nesprávny tvar                     správny tvar

návod-na-gélové-nechtyNa dosiahnutie správneho tvaru stačí použiť pilník a vedieť ako má vyzerať prirodzený nechet.

 

 

 

 

 

Ak Vaša práca vyzerá ako varovné fotky v tomto článku, pokúste sa ju zdokonaliť, najlepšie vyhľadaním odbornej pomoci v podobe profesionálneho kurzu.  Začiatky sú ťažké a ani tento článok nieje výsmechom snaženia sa niektoých dievčat, skôr ním chcem upozorniť na dôležitosť odborných vedomostí bez ktorých je v 90% snaha úplne zbytočná. To, že sa Vaša práca môže stať terčom výsmechu je to najmenej čo sa môže stať. Množstvo zničených nechtov, alergických reakcíí, zapálených nechtových lôžok a iných nepríjemností Vám okrem zničenia Vášho "mena" hneď v začiatkoch môže priniesť nejeden súdny spor.

zlá-modelácia-gélových-nechtovČlánok je zároveň varovaním pre samotné zákazníčky, aby si pred výberom svojej "nechtovej dizajnérky" zvážili možné riziká a pozreli prácu na nechtoch jej vlastných zákazníčok.

PS: Keď má nechtová dizajnérka pekné nechty neznamená to že si ich robila sama a nechty od nej budú rovnake !!!

Modelácia gélových nechtov - ako to vyzerať NEMÁ ( 2. časť ) - 577059 - gélový nechet

gélový nechet

Komentáre k Modelácia gélových nechtov - ako to vyzerať NEMÁ ( 2. časť )

99
3.12.2019 20:58
Peťka

Dobrý deň v prvom rade skvelý článok. Ale chcem sa opýtať , dlhšie som chodila k jednej nechtarke všetko bolo v poriadku ale po poslednom spravení nechtov mi palec ostal zelenšej farby , nie cely necht ,len polovica.
Je to pleseň alebo čo to je ? Asi teraz by nebolo vhodne dať na to gelove nechty. Ďakujem za radu.

96
14.4.2019 00:46
Zdena

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je možné aplikovať na odpadnutý necht na nohe (palec zlezený po údere) gélový necht. Nemôže to ublížiť či už palcu, alebo pri raste nového nechtu? Ďakujem.

98
15.4.2019 11:50
Eva Slovíková

Dobrý deň, áno pri správnom postupe a starostlivosti je to možné a nijako to neublíži ani pokožke ani rastu nového nechtu

95
17.3.2019 23:20
Nika

Dobrý večer, ja by som sa chcela spýtať či nestačí ak si dám farebný gel vo fixke na vlastné nechty bez stavebného. Ci mi náhodou nechty neprasknu. Nechty si robím len sama a ešte niesom dostatočne naučená všetko. Ale myslím ze asi ho je potreba. Ale ja chcem zrobiť postup presne ako sa ma len ci sa to môže vynechať. Nechcem ani predlžovať len na svoje vlastné, preto si myslím ze šanca prasknutia alebo odlupnutia je menšia ako pri dlhých umelo vytvorených.

97
15.4.2019 11:49
Eva Slovíková

Dobrý deň, farebný gel vo fixke nepredávame, takže sa treba informovať tam kde ste ho kúpili, osobne si myslím však že nestačí.

93
5.7.2018 08:30
Martina

Dobrý deň chcela by som sa poradiť začali mi chodiť nové zákazníčky od iných nechtarok a uz sa mi stalo ze po opravení na pol cenimetra hrubych nechtoch pricom pod gelom bolo vidno pozabrusovane nechty zakaznicky začali mat pleseň. Momentalne to bol uz 2 pripad. Velmi ma trapi preco sa to deje. Zabraňujem takym pripadom ze si zakaznicky kúpia pilnik pri prvom sedeni veci ktore pouzivam dezinfikujem taktiez pouzivam pripravky na dezinfekciu ruk ked idem robit nechty nechapem kde je chyba. Nakolko zenam co robim nechty mojim zakaznickam ktore nemali este gelove nechty sa to nestalo. Viete mi poradit co by som mala v tomto pripade robiť aby sa mi to už neopakovalo pri zakaznickach od inych nechtarok? Vopred ďakujem za odpoveď. Martina

94
9.7.2018 11:08
Eva Slovíková

Dobrý deň, nepíšete či ste novým zákazníčkam dali ich staré nechty dolu. Ak nie, jednoznačne treba starú modeláciu odstrániť až po prírodný nechet a namodelovať nové nechty podľa vašich overených hygienicky správnych postupov. Budete maž istotu že je všetko správne a verím že žiadna "pleseň" sa neobjaví.

(Predpokladám že pod plesňou myslíte zelenkavé zafarbenie na nechtoch. Nie je to pleseň, je to zelené zafarbenie spôsobené baktériou ktorá tam vznikla z vlkosti. )

Ak ste tak urobili a "pleseň" sa objavila až potom, príčinou bude vlhosť zamodelovaná pod uv gél, ktorá tam mohla zostať po použití všemožných prípravkov pred modeláciou a to z dôvodu prebrúsených nechtov. Ako píšete je vidno na lôžkach prebrúsenia a práve tie udržujú vlhkosť viac a tiež sú dôvodom že pri doplnaní môžete mať obavy s prebrusovania a tak môže prísť k mlinkému zanedbaniu odchlipu (pri zdravých nechtoch by to nebol absolútne žiaden problém) ale v prípade spojenia s už spomínanou vlhkosťou môže byť výsledkom zelené zafarbenie spôsobené baktériou.

91
30.5.2018 12:50
nika

Dobrý deň, modelácii nechtov sa venujem len krátko, postupom času sa snažím zdokonaľovať a hľadať čo ako vylepšiť. No narazila som na problém,nechty sa mi od koreňa nechtu odliepajú. Kedysi som mala problém že mi praskol v strede ale to bola chyba nesprávnej modeláciie a tenkosť nechtu,ale teraz je nechtík pekne celý a začne sa odliepať od koreňa. Nechápem prečo. Dodržujem postup a taktiež sa gél ani nedotýka kožičky a nemám ani odchlipy. Čo môže mať vplyv na tento nedostatok? vžy nechty obrúsim,zmatním upravím kožičky ,oprášim nanesiem nail prep, potom primer, tenkú vrstvu stavebného uv gelu a potom začínam modelovať, nemôže sa to týkať aj slabej žiarovky? neviem si rady
Ďakujem za odpoveď

92
11.6.2018 11:15
Eva Slovíková

Dobrý deň, ale samozrejme že to môže byť aj v žiarivkách. Ak je materiál nedostatočne vypolimerizovaný vlastne sa k nechtovej platničke nenaviaže. Žiarivky majú životnosť niekoľko hodín 200-500 a potom už iba svietia, no silu na dokonalú polymerizáciu nemajú.

89
8.3.2018 15:09
Ľubomíra

Dobrý deň,
som taktiež samouk.
No neviem si rady.....Keď si spravím gélové nechty, tak na druhý deň mi prasknú... no nie všetky ale asi len 4-5, ostatné držia. Môže to byť spôsoboné aj tým, že koncový Top cout je bezvýpotkový a gély sú s výpotkom? Už si to ani neviem vysvetliť. Keby bolo niečo zlé, tak by mi praskli všetky nie?
Alebo to môže byť tým, že niektoré nechty ešte zľahka po bokoch zbrúsim? Aby mali pekný tvar?
Ďakujem veľmi pekne za radu...

90
8.3.2018 15:32
Eva Slovíková

Dobrý deň, predpokladám že nechty ktoré vám praskajú sú ukazováky, prostredníky a palce. Ak áno je dôvodom ich nesprávna stavba (sú veľmi tenké, ploché, s nesprávne postaveným kritickým bodom), následkom ktorej potom na týchto najzaťažovanejších nechtoch zvykne praskať najskôr vrchný bezvýpotkový top coat ( za čo je často označovaný ako nekvalitný - čo samozrejme nieje pravda :-) on len odhalí veľmi jednoducho chyby v modelácii )... a následne môže prasknúť celý nechet.
Na zdokonalenie modelácie doporučujem pozrieť náučné videá o modelácii a hlavne C oblúku na našej stránke: http://www.kurzy.wexa.sk/kurzy/videokurz-pred-model/c-obluk-a-kriticky-bod
Samotné použitie bezvýpotkového uv gélu nieje dôvodom praskania nikdy. Dôvody sú vždy v materiály alebo modelácii ktorá je pod vrchným gélom. Ak robíte stavbu správne ( rovnako ako je uvedené na videu) a nechty stále praskaju, máte dve možnosti: vymeniť bezvýpotkový top coat za výpotkový ... ten znesie menej profesionálne zaobchádzanie, alebo môžete skúsiť pevnejší modelovací gél.

Bez podrobnejších informácií vám viac alebo skôr presnejšie poradiť neviem. Najlepšie naozaj pozrieť ODBORNÉ videá ako sa robia nechtíky a určite prídete sama na to kde je problém ;-)

87
1.2.2018 09:16
Veronika

Dobrý deň, veľmi ma oslovil Váš článok ohľadne modelácie... som začiatočník a amatér, a myslím že mi to dosť pomohlo...aby som si vytvorila ako takú predstavu čo robiť a nerobiť pri modelácii nechtov. Keďže som veľká perfekcionistka tak sa to snažím robiť naozaj čisto...potrebovala by avšak poradiť ohľadne nanášania gélu na nech... občas sa mi stáva, že keď použijem farebný gél...tak pri neklonení prsta mi zatečie na kožičku... akoby sa moc lial, hlavne keď nachýlim prst... ako to robiť aby bol naozaj mm od kožičky a vyzeralo to perfektne? Aj po očistení pomarančovým drievkom to není také tip top, treba pracovať rýchlejšie ?..:/C oblúk je pekný... len sem tam pri kožičke zatečené... ďakujem za odpoveď :)

88
1.2.2018 19:34
Eva Slovíková

Dobrý deň, som rada ze vám článok pomohol. K farebnému gélu... Treba nanášať v tenkych vrstvách a určite zatekat nebude. Kvalitné farebné uv gély v dnešnej dobe sú dostatočne husté a práva s nimi je veľmi pohodlná ;-) popripade posielam link na videokurz o celoplošnom nanášaní farebného uv gelu, kde je všetko podrobne vysvetlene :-) http://www.kurzy.wexa.sk/kurzy/videonavody-farebny/video-32-celoplosne-zdobenie-farebnym-gelom
Verím že rovnako pomôže a držím palce ;-)

84
20.11.2017 15:11
Martina

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať v čom asi robím chybu. Robím nechty pol roka pričom mala som školenie a môj celkový čas nových nechtov je 2-3 poprípade 3,5 hod zo zdobením a doplňovanie 2 -2,5 hod zo zdobením. Moje zákazničky mi hovoria prečo to neviem spraviť za hodinu a pol prípadne za hodinu ako to robia iné nechtové dizajnérky. Nechty vždy držia aj 5 týždňov. Nie je z nimi problém iba ten čas.Je to optimálny čas alebo nie? Vopred ďakujem za odpoveď.
S pozdravom Martina

85
8.12.2017 14:12
Eva Slovíková

Dobrý deň, kedysi bol priemerný čas na modeláciu so zdobením cca 2-2,5 hodiny. Dnes už technológie postúpili a zdobí sa oveľa jednoduchšie, takže čas by mohol byť kratší, no vzhľadom k tomu že robíte nechty pol roka si nemyslím že je to príliš. Ak vaše nechty vydržia 5 týždňov je to známka že vaša práca je kvalitná a ak sa to zdá zákazníčkam malý bonus za strávený čas, nech idú tam kde im spravia nechty za hodinu no na 2 týždne. Netrápte sa, určite sú také čo kvalitu ocenia a váš pracovný čas sa bude nadobudnutou praxou 100% skracovať. Len dobrá rada .... nikdy neskracujte čas na úkor kvality vašej práce ;-)

86
9.12.2017 16:36
Martina

Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď. Prajem pekný deň.

82
23.9.2017 17:09
Paula

Zdravím, doteraz som robila gel. nechty s tipmi, no zákazníčkam vždy po týždni začali opadávať. Nelámali sa ani nepraskali, len odpadli akoby "vcelku". Tak sa chcem opýtať ako dlho vydržia robené so šablónou. Vopred ďakujem :)

83
2.10.2017 12:58
Eva Slovíková

Dobrý deň, príčina odpadnutia celých nechtov určite nieje v tom či použijete alebo nepoužijete tipy na modeláciu. Ak opadávajú celé nechty bude v tom na 100% chyba vo vašom pracovnom postupe poprípade v nevhodne zvolenom produkte pre danú zákazníčku. Štandardne aj nechty modelované na tipy rovnako ako aj nechty modelované na šablónu vydržia niekoľko mesiacov pri pravidelnom doplňovaní.

80
4.5.2017 21:25
Zuzana

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mi nevie niekto poradiť s tým, že stále keď urobím gélové nechty je všetko dobré, sú pevné a pekné ale vždy sa na vrchu urobí prasklína po pár hodinách aj bez toho ze by tie nechty boli namáhané.
Ďakujem za radu.

81
15.5.2017 13:36
Eva Slovíková

Dobrý deň, pozrite si náučné videá o správnej modelácii v našej VIDEO NAIL ACADEMY (VIDEO KURZY) a určite prídete na príčinu vašich prasklín ;-) .. za takéhoto jednoduchého popisu vám aj tak nikto nemôže kompetentne poradiť kde je problem.
Pekný dník

78
25.3.2017 23:57
Natalia

Dobrý den robila som si gelove nechty no nevidrzali mi dlhšie ako jeden den neviem kde je problém a chcela by som vedieť aký gél sa nanáša ako prvý ci biely alebo ružový alebo priehľadný ? Ďakujem

79
27.3.2017 14:02
Eva Slovíková

Dobrý deň, najlepšie bude ak si pozriete postup modelácie v našich video kurzoch. Tam sa dozviete úplne všetko a ešte aj všetko pekne uvidíte, takže veľmi rýchlo zistíte kde pri vašej modelácii je problém a aj ktorý gél sa kedy nanáša :-) Vsetko nájdete na tomto linku: http://www.kurzy.wexa.sk/kurzy/videokurz-3-fazova-m

72
20.10.2016 18:46
ludka

Dobrý deň. Potrebujem radu lebo už som tak zúfala až plačem. Cca 5 rokov robím nechty. Len sebe a pár známym. Len zo setriaceho hľadiska nie zárobkovej. No k veci. Pred trhu som robila asi 2 roky počas trhu a prvých cca 5 mesiacov som chodila k nechtarke. Úroveň mňa aj nechtarke cca rovnaka tak som sa k tomu vrátila. A asi cca posledných 5 mesiacov mám problém že mi nevytvrdne farebný gél. Ostane makky. Kúpila som novú lampu gély od výmyslu sveta a okrem kamuflazee a bielej mi ostanú mäkké všetky gély. Skúšala som na niesť na podkladový gél bez vypptku aj na vypotok no nič. Už neviem kde je zrada. Prosím ak viete poraďte mi. Ďakujem. Ľudmila

73
12.1.2017 07:28
Ing. Lucia Kardošová

Aj mne sa to stalo, ked som naniesla hrubu vrstvu. Ked som vsak dala radsej 2 tenke, ako ked nanasate lak, tak pekne vytvrdol. Alebo zmenit znacku?!

74
12.1.2017 09:24
ludka

Bohužiaľ to také jednoduché nie je. Či nanesieme v hrubej alebo tenkej vrstve deje sa to vždy. Vyzerá to tak že povrch farebného gélu stvrdne ale vnútri ostane mäkký. Ak je na ňom náhodou vzduchovka bublinka vyteká nevytvrdnuty gel odtiaľ alebo bokom. Už som aj žiarovky vymenila a vždy sa to deje. Mám už zo zúfalstva rôzne značky gélov. Najhoršie reaguje čierna a to ich mám už 5 od rôznych predajcov rôznych značiek. Pripadá mi že čím menej tmavý gel tým lepšie tvrdne

76
12.1.2017 15:30
Ing. Lucia Kardošová

Aj mne to robi cierna, ale dala som taku tenku vrstvicku, ako ked si lakujem nechty a vtedy mi to nerobilo.

75
12.1.2017 11:07
Eva Slovíková

Dobrý deň, presne ako radila Marcela. čím tmavší farebný uv gél, tým tenšiu vrstvu je treba nanášať. Čím má gél v sebe viac tmavých alebo bielych pigmentov tým je horšie jeho presvetlenie uv svetlom a teda aj polymerizácia. Rovanko je vhodné sa zamerať na kvalitnú značku, ktorá má svoje UV gély overené tisíckami zákazníkov.

77
12.1.2017 15:50
ludka

Opakujem sa. Dávala som aj tenulke vrstvy ako naneseny lak a aj tak nevytvrdol. Mám gély 5ml od 1,5€ z aliexpressu po 9€ z nemenovaného e-shopu. Overeného e-shopu s tisíckami klientov. Toto sa mi deje cca od 6/2015 predtým nejaké 4 roky žiadny problém? A zatvrdol mi gél aj za 0,60€ z aliexpressu. Dúfala som že niekto bude vedieť kde by mohol byť problém a poradiť riešenie. Aj tak ďakujem za ochotu

70
23.9.2016 16:32
Magdalena

Dobry deň chcela by som spytat na modeláciu nechta na C Obluk keby ste bola táka dobra podrobný postup robím nechty a ten C Oblúk sa mi dajak nedarí vytvorit za pochopenie ďakujem

71
29.9.2016 17:54
Eva Slovíková

Dobrý deň, popisovať modeláciu C-oblúka slovami je veľmi obtiažne. Práve na tieto účely máme na našej stránke sekciu s video kurzami kde si môžete pozrieť video presne zamerané na modeláciu C-oblúka či iné dôležité témy.
Video #10 : http://www.kurzy.wexa.sk/kurzy/videokurz-3-fazova-m/video-10-modelacia-2-faza
Rovnako tam nájdete aj video ktoré vysvetľuje teóriu a význam samotného C-oblúka: Video #43:
http://www.kurzy.wexa.sk/kurzy/videokurz-pred-model/c-obluk-a-kriticky-bod

66
9.9.2016 23:02
tiana

Dobry den,
chcela by som sa spytat ako zabranit gelu aby sa mi nedostal pod formu resp. pod nehet . Neviem si s tym rady. Dakujem.

69
22.9.2016 10:31
Eva Slovíková

Dobrý deň, podtekaniu modelovacích materiálov pod šablónu zabránite jedine jej dokonalým nasadením na necht. Nie vždy to však tvar nechtu umožňuje na 100% a preto je malé percento podtečeného gélu akceptovateľné. Takýto gél však viete opatrne odstrániť pomocou brúsky a jemného nádstavca.

65
31.8.2016 10:51
ema

Dobrý deň chcela by som sa opýtať že prečo mi odpadávajú šablónové nechty a nedrží ich ten gél mala som ich cca 5min. A všetky nechty odpadli neviete mi poradiť čo s tým mám robiť?.
Ďakujem

68
22.9.2016 10:18
Eva Slovíková

Dobrý deň, bohužiaľ neviem vám poradiť, nakoľko presne nepoznám postup vašej práce. S istotou však môžem povedať, že nieje vôbec správny ak nechtíky odpadnú po 5tich minútach. Chyba bude určite už v základe a preto by som doporučila postupne si prezrieť videá č. 2, č.3, č.43, č.9 v našej ponuke videokurzov. http://www.kurzy.wexa.sk/

64
18.8.2016 20:05
katarína

dobrý deň , robím gél. Nechty a nikdy nemám problém s nanášaním gélu , nepopraská , nezničí sa ... no vela báb mi už po pár dňoch písalo , že sa odlúpol celý typ . Vedeli by ste mi povedať , aké je kvalitné 1000% lepidlo ? Ďakujem

67
22.9.2016 10:08
Eva Slovíková

Dobrý deň, všetky WEXA lepidlá v našej ponuke sú kvalitné s výbornou lepivou silou a dlhoročným preverovaním zákazníčkami :-)

62
15.1.2016 01:52
Janka

Zdravim,objednala som si startovaciu sadu,a su v nej tipy no bez zarazky,chcem sa opytat ci sa lepia rovnako alebo na cely nechet? Dakujem

63
15.1.2016 11:44
Eva Slovíková

Dobrý deň, to asi nebude štartovacia sada od nás :-) Nechtové typy bez zarážok si vyžadujú väčšiu zručnosť nakoľko sa lepia len na úplný okraj nechtu (cca 1mm). Pri pekných rovnomerných lôžkach to nemusí byť až taký problém, no pri rôznych tvaroch lôžko si treba dávať pozor aby boli typy nalepené rovnobežne s kožnými valmi. Ich výhodou je jednoduchšie prebrusovanie do stratena pred nanášaním úv gélov.

60
17.11.2015 21:19
lenka

Dobry den....chcem sa opytat..vzdy ked si dam urobit gelove nechty za 2 dni mi odlietaju dole...kamaratka ma od tej istej baby nechty a ma ich min 2 tyzdne....povedali mi ze mam zle nechtove lozko...ze mi nesedi ten umely nech robi sa mi bublina a potom odleti..da sa s tym nieco urobit ci uz sa mam zmierit s tym ze nechty mat nikdy nebudem...dakujem

61
18.11.2015 11:02
Eva Slovíková

Dobrý deň, jednoznačne treba vymeniť nechtovú dizajnérku. Odpoveď typu " nesedia vám umelé nechty .... " nieje odpoveď odborníka. Je mnoho možností ako modelovať nechty aj na úúúplne zdeformované nechtové lôžka na ktorých "umelé nechty" - typy vôbec nesedia. Existuje množstvo druhov typov, ktoré stačí vyskúšať alebo najistejšia varianta - modelácia na šablónu. Takže určite nezúfajte a nájdite si odborníčku, ktorá vám urobí kvalitné trvácne nechty.

55
16.12.2014 21:00
katka

Dobry den mozem poprosit o radu? Som kaderníčka a uz dlhodobo mam problém ze ked mi urobia nechty tak velmi rychlo sa mi zadubia aj ked si davam pozor pracujem s rukavicami...z bielej mi po tyzdni zostane spinava aaj ostatne ziarive farby zostanu nepekne...vedeli by ste mi poradit nejaku poslednu vrstvu gel ktora neprilna hned spinu a farbu? Klasicky mi davaju finish. Dakujem

57
18.12.2014 14:35
Eva Slovíková

Dobrý deň, tažko to takto globalne zhodnotiť ale povedala by som že sa jedná o nekvalitnú (technologicky nesprávnu) modeláciu alebo modeláciu z nekvalitných materiálov.
Pokiaľ sa Vám špiní aj biela aj iné farby zostávajú škaredé, napriek tomu, že používate rukavice, nieje to len povrchovým gélom. Najodolnejšie sú povrchové gély bez výpotkov ( majú najviac uzatvorenú štruktúru ) WEXA Poly&go ... .

58
18.12.2014 21:16
katka

...nemyslim si ze je to zlou pracou... ked mam dovolenku nechty mi zostanu krasne. Nikdy sa mi ani bubliny nerobia a drzia.
Farba sa z vlasov zmyva aj ked nevidno spinavu vodu ...rukavice nemozem mat non stop. Iba pri fakt umyvani po farbe a pri samotnom farbeni. Nechtarka pouziva viac menej vsetko z truscady. Ako poslednu vrstvu mi dava finisch. Myslela som ze to farbenie nechtou pri mojej praci bude samozrejme..avšak ked som si necht prebrusila tak gel pod ktory je vypotkovy sa mi nasledne za 2 tyzdne neuspinil...preto som prisla na to ze by mohla byť nejaka vrchna vrstva co zostane leskla ale je to v podstate gel nie finish... ja sa teda tomu nerozumiem a moja nechtarka uz je zo mna zufala tak zistujem....alebo este ze by som si dala poslednu vrstuu na finish lak a ked sa mi zafarbi odlakujem a podtym bude pekne ci?

59
19.12.2014 11:35
Eva Slovíková

Dobrý deň Katka, no kopec informacií o vašej modelácii ste uviedla až teraz, takže z tej prvej správy som naozaj nemala možnosť usudzovať inak. Riešenie s priehľadným povrchovým lakom sa používa často a za skúšku nič nedáte. Ja používam výhradne výrobky WEXA design v produktoch iných značiek nemám prehľad a neviem poradiť čo by bolo najvhodnejšie.

54
15.12.2014 12:26
Simona

Prosim vas mohli by ste mi poradit, ktore akrylove farby su najvhodnejsie na kreslenie gelových nechotov? mala som uz viac druhov ale nebola som s nimi spokojna. dakujem pekne

56
18.12.2014 14:27
Eva Slovíková

Dobrý deň, nepíšete o aké kreslenie máte záujem. Na one stroke painting sú najvhodnejšie farby Polycolor, na akvarel painting potrebujete akvarelové farby St. Petersburg, na drobné detaily a tenké línie sú vhodné všetky spomenuté a navyše WEXA liquid color. Každé majú len odlišný spôsob použitia. Polycolorky sú husté farby v tube, takže pred každým použitím ich musíte pripraviť. Akvarelové farby sú v podstate vodové farby a Wexa liquid color sú určené na priame použitie. Záleží teda na tom čo chcete na nechty kresliť a ako pohodlné si kreslenie chcete spraviť.

50
7.12.2014 14:55
andrea

A este jedna otazka... biely gel...ked vytiahnem z lampy tak ho mam po krajoch bud scvrknuty alebo vypukle bublinky... moze byt ze je stary? Kolko asi vydrzia gely ked sa nepouzivaju?

53
9.12.2014 14:10
Eva Slovíková

Nie nie nebojte určite to nieje starým gélom. Ak sú gély správne skladované ich trvácnosť je aj niekoľko rokov. Váš problém najskôr vzniká tým, že na špičku nanášate veľmi veľké množstvo bieleho gélu a ten potom nestihne v lampe dôkladne vypolymerizovať. Skúste naniesť vrstvu tenkú len ako keby ste nanášala lak na nechty. Ak táto vrstva ale nieje dosť krycia po polymerizácii radšej naneste ešte jednu vrstvu. Toto by malo fungovať za predpokladu že ide o kvalitný uv gél a máte dostatočne silnú UV lampu (resp. so žiarivkami ktoré niesu po svojej životnosti).
Pekný dník prajem

49
6.12.2014 20:34
andrea

Dobry den... tiez som samouk no nieje to az take zle :) obcas:P.... mam aj kvalitne veci... resp.znacky ktore mali moje nechtarky, ale ako som si ich robila tak asi po dvoch mesiacoch mi zacali hnisat dva prsty... teraz uz nie len mam EXTREMNE suche vsetko okolo nechtov... preco? Vopred dakujem za odpoved:)

52
9.12.2014 14:02
Eva Slovíková

Uff Andrejka, teraz budem trošku zlá :-( Nieje to až také zlé a hnisali Vám nechty ? ...veď to je úúplná katastrofa. Hnisavé nechty (lôžka) spôsobuje buď úplne neodborná práca v nečistom prostredí (zanesenie infekcie spôsobené nepoužitím dezinfekcie alebo neodborným postupom pri ošetrení) alebo alergická reakcia na nekvalitné materiály. Rovnako alergická reakcia sú najpravdepodobnejšie aj suché kožtičky v okolí nechtov. Pochopila som že tie hnisavé nechty vás už netrápia no a k tým suchým kožtičkám doporučujem skúsiť antialergické modelovacie UV gély. Napríklad: Diamond 2: http://www.wexa.sk/index.php?sekce=detail&id_zbozi=132084

47
30.11.2014 14:33
iveta cuziova

chcem sa opytat ako lepite kamienky alebo aky mate nato postup dakujem:)

48
3.12.2014 10:29
Eva Slovíková

Dobrý deň, v tomto komentáre nájdete postupy ako aplikovať kamienky :-)
(skopírujte odkaz do svojho prehliadača)
http://www.wexa.sk/sk-detail-607220-diamanty-crystal-ab-mix-mini-kolotoc.html

45
22.10.2014 14:54
Marika

Dobrý deň prajem.

Chcem sa opýtať na postup vytvorenia,napr. francúzskej manikúry(myslím gélové nechty). Už som pozrela kvantum videí, ale stále mám v tom postupe chaos.

A ešte jedna otázka: Keď použijem jednofázový UV gél 3v1, je potrebné potrebné použiť aj tzv. ukončovací gél ?
Ďakujem :-)

46
4.11.2014 19:01
Eva Slovíková

Dobrý deň Marika, ohľadom francúzskej si prosím prečítajte napr. komentár č. 43 pod týmto článkom. Je tam jeden z postupov na tvorbu francúzskej manikúry. Postupov je ale mnoho, vždy záleží od materiálov ktoré používate a výsledku ktorý chcete dosiahnuť. K tej druhej otázke: 3v1 gély sú určené na jednofázovú modeláciu (čo je podľa mňa pre dosiahnutie skutočne peknej modelácie nemožné :-) ) takže ak modelujete takýmto gélom a po posledných úpravách potrebujete použiť "ukončovací gél" ...proste ukončiť modeláciu, kľudne použite tenkú vrstvu Vášho 3v1 gélu. 3v1 gély by mali mať vždy aj dostatočný lesk ktorý ukončovacia fáza vyžaduje. Doporučujem polymerizovať o niečo dlhšie ako je bežne udávané. Upozorňujem však, že lesk gélu 3v1 nikdy nedosiahne sklenený lesk klasických ukončovacích gélov či gélov bez výpotkov ;-)

42
12.8.2014 21:58
Anicka

Dobry den, prosim Vas, mozte mi vysvetlit ako sa robi biela spicka typu smile? vid priklad: http://www.wexa.sk/sk-fotogalerie-16.html
Este ku konecnej modelacii, ked sa nanesie vrstva s C oblukom, nasledne cleaner, potom sa gel spiluje do pozadovaneho tvaru s blokom a nasledne uz bez cleaneru, len finish, ci opat tenka vrstva gelu?
Dakujem velmi pekne a prajem vsetko dobre :-)

43
14.8.2014 21:26
Eva Slovíková

Dobrý deň Anička, bohužiaľ vložený link nesmeruje priamo na konkrétnu fotku, ale predpokladám že Vám ide o hlbokú bielu špičku :-) Ja osobne striedam techniky podľa toho či bude ešte nasledovať ďalšie zdobenie alebo nechtíky ostanú viac menej len s Francúzskou. Ak pôjde skôr o čistú Francúzsku postupujem nasledovne: vymodelujem C-oblúk, zotriem výpotky, prebrúsim do požadovaného tvaru, následne celý povrch zjemním hubkovým pilníkom (nie bielym blokom .. tie majú často veľmi hrubé zrno 100/100) oprášim zvyšky - pretriem čističom (cleanerom) a vo veľmi tenučkej vrstve si nanesiem biely WEXA French Extrem White gel. Najjednoduchšie je použiť tenký štetec ako napríklad: http://www.wexa.sk/sk-detail-153224-st-petersburg-stetec-c-1.html ktorým najprv vytvoríte dokonalú smile line. Od stredu smile line na jednu stranu a potom opäť zo stredu na druhú stranu. Dbáte aby boli línie vytiahnuté v primeranej výške a išli pekne do stratena. Nakoľko WEXA French Extrem White má vynikajúcu hustotu, poskytuje dostatok času na vykreslenie naozaj dokonalej línie. Ak už je smile line hotová jednoducho plochým štetcom stiahnem uv gél so smile line smerom ku špičke .... ak ho tam je málo, tak proste vyplním špičku troškou ďalšieho gélu.....ale naozaj treba dbať aby bola vrstva French Extreme White gélu veľmi tenučká nakoľko pri tejto technike ide po polymerizácii bielej špičky už na nechet len zapečaťovací - ukončovací gél (lesk).
K tej druhej časti otázky: ... v prvom rade po spilovaní blokom nieje pravidlo nepoužiť viac cleaner :-) Ak je to potrebné pokojne môžte. Ja osobne spilované zvyšky po bloku oprášim a aj utriem aby som prach odstránila z kožných valov a okolia a nenaniesol sa do mokrého lesku. A či Finish alebo opäť tenkú vrstvu gélu je v podstate jedno. Finish je rovnako gel a ktorý zvolíte je už len na požadovanom výsledku. Finish gély majú zväčša krajší lesk a poprípade sú bez výpotkov čiže šetria čas. Ak chcete použiť ako poslednú vrstvu gél, je nutné mať buď zapečaťovací gél alebo 3v1 gél, ktorý dokáže povrch uzavrieť a dodá nechtom aj výsledný lesk. Ak ste to ale myslela tak, že po spilovaní by ste dávala ešte tenkú vrstvu gélu a až následne lesk, tak to je úplne zbytočné ... nerobí sa to tak ;-)
Ozaj na hlbokú smile line môžte použiť i tieto nálepky: http://www.wexa.sk/index.php?sekce=detail&id_zbozi=606903 ktoré sú priamo na to určené. Sú vytvorené so špeciálnej tenučkej fólie, ktorá krásne prilieha. Postup by bol úplne rovnaký ako som písala no pred nanesením gélu nalepíte šablónky správnej veľkosti a opatrne ich "vyfarbíte" tenkou vrstvou. Potom ich môžete dať polymerizovať do lampy a až po polymerizácii odstrániť alebo ich môžete veľmi opatrne odstrániť pred polymerizáciou... ako vám bude pohodlnejšie :-) .. hlavne nezabudnite na tenučkú vrstvu gélu ;-)
Ďakujem a prajem pekný zvyšok večera.

44
16.8.2014 00:18
Anicka

Wau, pani Eva, Dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved. Velmi mi pomohla. Dakujem este raz a prajem vsetko dobre :-)

39
4.8.2014 15:57
Karina

dobrý deň, chcela by som sa opýtať čím môže byť spôsobené, že keď nanášam gél na nechty na špičke ani pri kožtičke mi po vybratí z lampy nikdy nezostane a po čase sa mi od špičky začne gél oddeľovať od nechtu. Ďakujem

41
7.8.2014 15:14
Eva Slovíková

Dobrý deň Karina,
nepíšete o aký gél presne ide. Niektoré, zväčša lacné gély sa pri polymerizácii jednoducho zmršťujú a nič s tým nenarobíte. Ak je Uv gél kvalitný spôsobujú tento efekt v zásade 3 veci:
- nedostatočne odmastený povrch nechtu
- nedostatočne zmatnený povrch nechtu
- a to že UV gél na špičke nenanesieťe na hranu voľného okraja (špičky).
Samotné odchlipovanie materiálu od špičky je však často spôsobené aj samotnou kvalitou prírodných nechtov.
Najlepšie riešenie je dodržať všetky 4 vyššie spomenuté riziká a ak sa materiál odchlipuje aj po ich dodržiavaní, odporúčam nechty aspoň minimálne predĺžiť na šablónke. Zabezpečíte tak absolútnu odolnosť špičky pred odchlipmi.
S prianim pekného dňa
Eva

38
28.7.2014 18:36
lenka

Dobrý den..ja sa chcem opýtať včera som robila gelové nechty na prírodný necht no zakazníčka mi dnes oznamila že dva nechty jej praskli priecnev strede nechtuaj vrchna cas a s tym ze aj cey stavebny...že čím to možr byť sposobene.už som to viac krát robila a nemala som zatial žiadny problém?? možem dostať odpoved na meil?? dakujem..

40
7.8.2014 15:02
Eva Slovíková

Dobrý deň Lenka, modelácia na prírodné nechty gélom musí rovnako spĺňať určité zásady tak ako samotná modelácia gélových nechtov na typy či šablóny. Ak je materiál nanesený na nesprávnych miestach a inde ho je zase menej ako by malo, chýba nechtu stabilita a nechty jednoducho nezvládnu nápor a praskajú. C-oblúk, správne postavený kritický bod a iné dôležité "maličkosti" sa podieľajú na rôznych defektoch, ktoré sa môžu javiť akoby nemali príčinu. Čím sú prírodné nechty viac zahnuté (smerom od kutikuli ku špičke) či inak odlišné od ideálnych proporcií, tým je ich spevňovanie zložitejšie. V praxi sa skôr stretávam s akýmsi poťahovaním prírodných nechtov tenkou vrstvou gélu, ktorému ich "tvoriteľky" hovoria modelácia. Poviete si : "a GelLOOK (gellak) je predsa to isté". V podstate áno, no s tým rozdielom, že od GelLOOK-u nikto neočakáva odolnosť gélových nechtov ale len jemné spevnenie a farebnú trvácnosť.
Takže ak zákazníčka zrovna nesúperila v boxerskom ringu (pokiaľ môžete s istotou vylúčiť akékoľvek nadštandardne nešetrné zaobchádzanie s nechtami) určite bude problém v správnosti naneseného materiálu ;-)
Pre častý výskyt podobnej otázky, nechávam odpoveď aj v tejto diskusii :-)

35
23.7.2014 20:43
katka

dobri den .chcela by som sa opytat ...nedavno som si robila nechty a ked som si umyla ruky strasne ma palia ruky neviem od coho ale stalo sa mi to prvykrat moze to byt novymfinish gelom

36
25.7.2014 11:16
Eva Slovíková

Dobrý deň Katka, ťažko sa vyjadriť po takejto stručnej informácii. No keby išlo o alergiu na produkt, ešte som sa s takouto reakciou nikdy nestretla. Pri alergii ide zväčsa o lokálne podráždenie v okolí nechtového lôžka prejavujúce sa začervenaním a svrbením v horšom prípade pľuzgierikmi či šúpaním pokožky. Poprípade zvyknú ruky svrbieť na miestach kam pri opracovavání dopadá prach alebo prach dráždi pľúca. Kedže ide o finish gel (ktorý ani nedochádza do kontaktu s prírodným nechtom a pokiaľ ste ho nanášala prvý krát, tak ani prach z neho neprišiel do kontaktu s pokožkou) nepredpokladám že je to príčinou pálenia vašich rúk.
S prianim pekného dňa Eva

37
26.7.2014 16:23
katka

dakujem ale stalo sa mi to úrvikrat ked dam ruky pod studenu vodu tak mam taky pocit ako keby som ich mala dlho v mrazaku chladi ma to

32
19.6.2014 07:03
zuzana

Dobry den, vzdy sa u mna vyskytne problem s vkladanim ozdobok, vacsinou pisu ze by sa mali vkladat do stavebnej vrstvy ale ja tu vzdy este spilujem a potom davam az na nu. Robim to dobre? Dakujem. :)

33
23.6.2014 14:42
Eva Slovíková

Dobry den, nie bohuzial nerobite to spravne. Ozdobky patria pod modelovaciu vrstvu aby ste mali moznost nechtik nasledne prebrusit do pekneho tvaru a pritom zdobenie neposkodit. Po prebruseni tvaru je vhodne zdobit uz len plochym zdobenim ako je malovanie - kreslenie, stamping nail art ...

31
12.6.2014 19:06
Miroslava Monkova

Dobry den, chcela by som sa opytat ci neplanujete robit kurz modelovania gelovych nechtov v okoli poprad? Dakujem za info

34
23.6.2014 14:43
Eva Slovíková

Dobry den, bohuzial nie, kurzy robime uz len v Bratislave.

29
30.5.2014 02:10
Martina

Dobry den, chcela by som sa vas spytat ci cistite nechty cleanerom aj po naneseny a vysuseni farebneho gelu dakujeeem

30
2.6.2014 18:59
Eva Slovíková

Dobry den, samozrejme zalezi co bude nasledovat :-) Ak je farebny gel dany ako posledna vrstva tak ano. Ak na farebny gel planujem este nieco nanasat tak samozrejme nie.

28
11.3.2014 12:16
Miriam

Toto je perfektná podrobná inštruktáž. Ja sa tiež podelím o skúsenosť, asi pol roka som chodila ku jednej vychytenej košickej nechtárke, ktorá má naozaj krásne zdobenie a na jej FB len samé chvály. Nechty od nej vyzerali krásne, ale len asi 3 dni. Pravidelne sa mi priečne lámali ukazováky a prostredníky, občas aj palec. Odrasky škaredé, s odchlipeninami. Dnes už viem, že robí presne tie chyby o ktorých píšete (zlý C oblúk, gel nanesený ku kožičke). Mrzí ma, že keď som chodila na opravy, ktoré mi nevedela(nechcela) urobiť hneď(týždeň s polámaným nechtom do živého), nikdy si nechcela priznať chybu, povedala že to ja mám zle tvarované svoje nechty, samozrejme každú opravu si účtuje. Dnes už chodím inde a musím priznať, že nechty sa mi ani raz nepolámali a odrasty sú krásne. Na upozornenie sa urazila, že ak nie som s jej prácou spokojná nech tam nechodím. Viem, že je o svojej bezchybnosti presvedčená a na seba precitlivelá. Škoda, učíme sa celý život.

25
2.2.2014 20:26
Monika

Dobry den, chcem sa len spytat ako spravne modelovat C obluk, mam uz nejake skusenosti s gel.nechtami a rada by som sa to naucila. Dokonca mi to ukazovala pani po profi kurze,ale nejak to nefungovalo. Je to doslova umenie naucit sa to poriadne. Ak by ste bola taka zlata odpovedali by ste mi na moj mail.Dakujem

27
4.2.2014 18:43
Eva Slovíková

Dobrý deň Monika :-) myslím že pri Vašej otázke na 100% platí raz vidieť ako 10krát počuť. Modeláciu C-oblúka ťažko vysvetliť bez názornej ukážky. Plánujeme opäť obnoviť našu Nail Academy, možno bude najrozumnejšie ak potom absolvujete jeden z kurzov zameraných na modeláciu. Inak Vám naozaj prostredníctvom "komentárov" pomôcť neviem.

24
2.2.2014 14:21
Linda

Dobry den, davam si robit gelove nechty, ale uz som vystriedala v priebehu pol roka 2 nechtarky, ale nechty mi aj tak vydrzia cca 2-3 tyzdne. U prvvej sa mi nechty odchlipavali a odpadavali od spicky (davala mi jednu vrstvu gelu) a u tejto druhej sa mi to deje zasa od lozka ze sa cele uvolnia a na konci drzia (tato mi dava 3 vrstvy). Cim to moze byt? Chodila som vyse 10 rokov k jednej velmi sikovnej nechtarke a u nej sa mi to nikdy nestalo (prestahovala sa a mam ju teraz daleko). Moze byt, ze by u mna nastali nejake hormonalne zmeny kvoli porodom deti a nechty mi prestali drzat? Som na materskej a nemam momentalne tolko penazi, aby som davala kazde 2 tyzdne 25 Eur za dorabku. Preto rozmyslam, ze by som to skusila sama doma. Aku sadu z vasho obchodu by ste mi doporucili? Som velmi ctiziadostiva a trpezliva, takze mam pocit, ze by sa mi mohlo aj zadarit robit si nechty sama. Dakujem za radu.

26
4.2.2014 16:03
Eva Slovíková

Dobrý deň Linda, je samozrejme možné že nastali určité hormonálne zmeny v tele a tým sa aj zmenila kvalita Vašich nechtov, ale kedže píšete že u jednej nechtárky sa odchlipoval materiál od špičky a u druhej od kožtičiek, je to menej pravdepodobné. Skôr by som sa prikláňala k Vašim slovám, že pôvodná nechtárka bola šikovná, vedela čo robí a nasledujúce proste len robia nechty ... bez rozmyslu. Samozrejme to je väčšinou spojené aj so samotnou cenou nechtíkov :-( Na otázku "čím to môže byť" Vám neodpoviem, nakoľko sama vidíte aj v tomto článku čím všetkým to môže byť a odhadnúť to na diaľku bez obhliadky je dosť náročné. Nerada by som Vás odradila od kúpy sady na modeláciu nechtov ale rovnako nerada by som Vám dávala falošnú nádej. Kúpou sady na modeláciu nechtov ešte neovládate samotnú modeláciu nechtov (ani keby ste sa tento článok naučila naspamäť :-) ) takže prvé vaše pokusy môžu byť veľmi náročné s neuspokojivým výsledkom. Píšete ale že ste veľmi trpezlivá čo je dobrý základ pri zdokonalovaní sa v tejto činnosti. K našim sadám je pribalený aj podrobný návod na modeláciu, ak si ho pekne prečítate a budete sa vyvarovať chýb uvedených v tomto článku, určite sa postupne dopracujete k uspokojivým výsledkom. Sady sú zostavené tak aby poskytovali všetko potrebné na základnú modeláciu gélových nechtov. Produkty je možné následne doplniť či celú sadu si postupne rozširovať v závislosti od rozvoja vašich "nechtárskych" schopností. Na začiatku záleží najmä koľko si môžete dovoliť zainvestovať. Krásne dlhotrvácne nechty vymodelujete už so sadou UV Micro. Všetky ďalšie sady sú už len rozšírené o ďalšie produkty so zvýhodnenejšou cenou. Na začiatku sa veľa zákazníčok hrnie do kúpy sady na modeláciu nechtov ktorá obsahuje okrem modelovacích produktov asi 300 kusov zdobiaceho materiálu. Potom tak aj vyzerajú ich nechty. Je na nich naplácané všetko krížom krážom a ťažko povedať že sú to "nechty". Ja doporučujem začiatočníkom modeláciu základných gélových nechtov bez akéhokoľvek zdobenia až pokiaľ nieje tvar nechtu naozaj dokonalý, prilnavosť bez odchlipov a samotná modelácia je rovnomerná a hladká. Ak modelujete nechty so zdobením nikdy si svoje chyby neuvidíte a nemôžete sa ich vyvarovať. Samozrejme je možné si vymodelované nechty nalakovať či ozdobiť nálepkami a kamienkami. Ak budete mať počas učenia sa pochybnosti, prosím radšej vždy napíšte alebo zavolajte do našej spoločnosti akoby ste mala študovať z Youtube /ako začiatočník nedokážete posúdiť či je zverejnené video technologicky správne alebo je úplne nemožné/ a tak sa môžete naučiť robiť zásadné chyby. Rovnako znova uvažujeme o opätovnom spustení našej Nail Academy, kde budú znova v ponuke aj kurzy modelácie "pre domáce použitie". Ak máte doplňujúce otázky kľudne mi zavolajte 0905 668 379 lebo písať by som o tejto téme mohla ešte tak 3dni :-)

22
8.1.2014 21:46
Nika

Dobrý deň,mám otázočku,som samouk a chcem sa spýtať prečo mi uv gél popraská na nechtoch. Už som si kúpila aj kvalitnejšie výrobky a stále to isté, kde robím chybu?Vopred ďakujem.

23
15.1.2014 18:49
Eva Slovíková

Dobry den Nika, rada by som Vam pomohla no nepisete ziadne detaily o vasom postupe prace, takze napisat vsetky moznosti kde moze byt chyba by mi zabralo asi 3 dni. Skuste si podrobne precitat tento clanok a jeho 1 diel a urcite i sama pridete na mnozstvo veci kde pravdepodobne robite chyby. Skuste potom napisat znova a trosku konkretnejsie :-) Ak myslite pod praskanim to co sa odborne pod praskanim uv gélu myslí (priecne prskliny cca v strede nechta), tak je urcite problem v malom mnozstve namodelovaného Uv gelu a v nespravnej stavbe C-obluka. Nedovolim si to ale tvrdit na 100% kedze naozaj neviem co presne tym vyrazom myslite Vy :-)

14
4.1.2014 11:59
Zuzana

Odstránenie nechtov nie je vôbec bolestivé, a odstraňujú sa úplným spilovaním gélu aj tipu. Taktiež existujú aj rôzne prípravky, ale tie som neskúšala, neviem teda posúdiť, či sú vhodné :)

15
4.1.2014 14:04
Daniela

Aha ale ako mám spilovať ten necht normálne aj po bokoch aj po vrchu pretože ja som to nikdy nerobila a tak chcem ísť na to opatrne a tiež sa chcem ešte opýtať že či sa nedá že napríklad keď mám teraz modré nechty a nechcem ich dávať dole len by som si chcela zmeniť farbu dá sa to ďakujem za odpoveď

16
4.1.2014 14:09
Zuzana

Píluješ zvrchu a potom, ak je potrebné, tak aj z bokov, to už uvidíš podľa situácie,že kde ti ešte ostal gél.... tak isto je to aj s farbou, ak ju máš zagelovanú (teda farebný gél), musíš ho splníkovať, inak sa ho nezbaviš a dať si potom farbu akú chceš, pri doplňaní aj tak musíš všetko zdobenie spilníkovať :)

17
4.1.2014 14:12
Daniela

Tak Ďakujem aj keď neviem že či naberiem odvahu lebo sa bojím aby som si nepoškodila svoj necht ale aj tak Ďakujem za radu :)

18
4.1.2014 14:31
Zuzana

ja som tiež len samouk, nechty mi síce vydržia dlho, ale po týždni - dvoch už nie sú také pekné, a nechty som si nijak nepoškodila, aj keď nikdy som nemala zdravé nechty, stále boli lámavé, štiepivé, nedokázala som ich vypestovať, takže na tom sa asi nemá čo pokaziť :)

13
3.1.2014 20:33
Daniela

Dobrý deň chcela by som sa opýtať ako mám odstrániť gélové nechty pretože som dostala sadu a neviem že či mám vobec začínať keď potom odstránenie bude bolestivé a namáhavé. A tiež by som sa chcela informovať že či neexistuje nejaký prípravok na odstránenie gélu z nechtu Ďakujem za odpoveď :)

20
5.1.2014 17:34
Eva Slovíková

Daniela: profesionálne a hlavne správne odstraňovanie gélových nechtov nikdy nesmie byť bolestivé. Materiál sa z nechtu len postupne spiluje. Namáhavé to môže byť nakoľko samotné pilovanie zaberie nejaký čas. Na odstránenie klasický UV gélov neexistuje žiaden odstraňovač.

21
8.1.2014 19:17
Daniela

Veľmi pekne ďakujem vyskúšala som to nechty isli velmi pekne dole dakujem za vsetky reakcie :)

12
9.12.2013 12:24
Adriana Capková

Som začiatočníčka a chcem si sama pre seba upravovať nechty(mám ich tenké a krehké).Kúpila som si štartovací balíček a dúfam že sa bude dariť:? Keď už mám dokončený nechet, pri konečnom lakovaní sa môže dať nechet do uv lampy aby lak lepšie zaschol :?

19
5.1.2014 17:31
Eva Slovíková

Adriana Capková - lak na nechty v UV lampe neschne o nič rýchlejšie ani lepšie pokiaľ to nieje špeciálny UV lak.

10
16.12.2012 20:03
liba

dobry den.. ja som sa len chcela opytat ,,, moje 3 zname maju urobene nechty od jedne a tej istej nechtarky a 2 z nich maju v katastrofalnom stave nechty... hrube ,siroke no proste skarede.. ci je moznost to aj u tej nechtarke reklamovat , alebo je to individualne u kazdej jednej.

11
10.2.2013 13:11
Eva Slovíková

Dobry den Liba,
samozrejme je to možné reklamovať ! Len obávam sa, že tak mali Vaše kamarátky urobiť pred opustením štúdia, nakoľko z Vášho popisu som pochopila, že nejde o vadu vzniknutú časom ale o nepekne odvedenú prácu od začiatku. Zákazníčka vidí už počas modelácie čo jej nechtárka "tvorí" na nechtoch a tak už vtedy môže povedať že je nespokojná. Nechtárka v takom prípade by mala modeláciu bezplatne prerobiť, alebo odstrániť a vrátiť peniaze. Riešenie je už ale samozrejme individuálne. Nie vždy sú takéto reklamácie opodstatnené nakoľko zákazníčka si sama nechtárku vybrala z určitého dôvodu, tak predpokladám že jej prácu už poznala (mala by) a napriek tomu s modeláciou súhlasila.

7
4.8.2012 22:14
Nikol

Dobrý deň!
Chcem začať s modelážou, avšak neviem čo spraviť ako prvé, či si naštudovať veľa info z internetu, alebo to už skúšať sama na sebe, viete mi poradiť? Kurz si ako študentka VŠ nemôžem dovoliť. Ďakujem za odpoveď. :)

8
17.9.2012 12:08
nika

Nikol, kurz je len detail cosa tyka financii..k modelovaniu potrebujes kopec veci a kvalitnych veci, nie cinskych smejdov, ktore niesu lacne, viem z vlastnej skusenosti...cize ked si studentkou, premysli si este raz ci na to mas...

6
18.3.2012 15:34
maria

Dobry den,ja by som sa chcela spytat na to prebrusenie tipov-pouzivam len natural s kratkou zarazkou...zaujimalo by ma ako spravne treba tu zarazku do stratena prebrusit?lebo stalo sa mi ,ze som ju prebrusila a tip mi odpadol...Za odpoved na mail Vam vopred velmi pekne dakujem,Maria:)

5
15.1.2012 11:13
Lucia

dobry den,tento clanok je vyborny,vela veci upresnuje,preto by som sa chcela spytat ci neplanujete natocit alebo zverejnit video s modelaciou spravneho C obluka. :)

3
17.11.2011 21:07
ivka

dobry den, chcem sa opytat pri modelazi nechtov ci je mozne vynechat aplikaciu gelu-modelaz c-obluku mi velmi nejde, ci nestaci spravit napr.farebnu al.bielu spicku a naniest len uv top coat..nie som ´´nechtarka´´ len som dostala uv lampu tak nech mi nestoji v skrinke..dakujem,

4
21.11.2011 17:57
Eva Slovíková

Dobry den Ivka, kompletnú odpoved aj s vysvetleniami som Vam zaslala na e-mail :-)

1
16.9.2011 17:14
jarka

dobry den, tento clanok je poucny no musim podotknut ze tie vytvory na foto nerobia len mlade dievcata-samouci- ale aj zeny ktore maju dokonca kurz...ja som len samouk a nechty robim uz rok ale praca jednej nemenovanej nechtovej dizajnerky ktora robi nechty o hodne dlhsie ako ja, je omnoho horsia ...takze podla mna to nezalezi len na tom ci mate kurz ale aj ci k tej praci maje citenie a ste dostatocne sikovna

9
17.9.2012 21:27
Marcela

To je pravda, někdy se divím, za co si nechají "nehtařky profesionálky" zaplatit - já bych se styděla vzít si za některé paskvily peníze!!! a to nejsem profesionál. Článek je opravdu zajímavý a poučný - moc se mi líbil. jen tak dál :)

2
16.9.2011 19:16
Eva Slovíková

Dobrý deň Jarka, úplne s Vami súhlasím. Tento článok je už druhá časť, kde v prvej časti spomínam že sa týchto chýb dopúšťajú ako samouci tak i profesionáli. Bez vzťahu a ako píšete cítenia to jednoducho nejde. Modelácie nechtov je malé umenie a nie pásová výroba :-(

Vložiť komentár

Meno
E-mail ( nebude zverejnený )
Váš príspevok
opíšte kód
antispam
     viac informácií