Počet položiek: 0 0,00 EUR

Step by Step: 3D formičky a ich plnenie

3D-zdobenie-nechtov
V návode Vám ukážem ako správne plniť a používať silikónové 3D formičky. Uvidíte nie len klasické jednofarebné plnenie, ale i efektnejšie dvojfarebné plnenie pri ktorom farby plníte do formičky cielene.


 

 

 

 

V prvom rade chcem upozorniť že celý Step by Step postup aj video sú robené s originál 3D formičkou spoločnosti 3D Nail, ktorá nám udelila výhradné zastúpenie pre Slovenskú repuliku na predaj týchto patentovaných produktov. Pri použití napodobenín 3D formičiek Vám neviem zaručiť jednoduchú aplikáciu ako na videu, či v Step by Step postupe, nakoľko materiál z ktorého sú napodobeniny vyrobé nieje rovnaký. 

 

Pripravíme si: 

silikónovú 3D formičku podľa vlastného výberu (ja som si vybrala č.064, č.069 a č.026)

farebný akrylový prášok ( v mojom prípade č.53)

liquid (malé množstvo si odlejeme do nádobky určenej na liquid )

štetec na akryl s ktorým budeme plniť formičku. (ja som použila Štetec na akryl - Comfort č.4 )

Štetec ponoríme do liquidu, vytiahneme a otrieme o kraj nádobky.

Akrylove-zdobenie-nechtov

zdobenie-nechtov-akrylom

 

Špičkou štetca sa dotkneme akrylového prášku. Prášok sa nalepí na mokrý vlas štetca a vytvorí guličku.

3D-zdobenie-nechtov

 

Správna gulička je hladká oblá a pekne drží na špičke štetca. (obrázok s fajkou). Ak je gulička príliš mokrá - steká zo štetca (prečiarknutý obrázok hore) a ak je príliš suchá - je nerovnomerná a sype sa z nej akrylový prášok (prečiarknutý obrázok nižšie). Vytvárať vždy guličku správnej konzistencie vyžaduje trošku praxe.

spravna-aplikacia-akrylu

 

Guličkou naplníme zvolený vzor z 3D formičky. Materiál do vzoru vkladajte dôsledne ! Nemali by sa Vám vytvárat žiadne bublinky pod materiálom lebo po vyklopení bude každá bublinka vyzerať ako jamka vo vzore a môže to úplne zmeniť výsledný efekt vyklopeného vzoru. Aby ste zabránili tvorbe bubliniek musí byť konzistencia Vašej guličky správna.   PROFI TRIK:  radšej nech je gulička redšia ako hustejšia. Redšia bude síce dlhšie schnúť, ale hustejšiu tam určiťe bez vytvorenia bublín nenatlačíte - hlavne pri veľmi členitých vzoroch.

silikonova-3d-formicka

 

Dbajte aby ste nezašpinili okolie vzoru. Materiál nech je len vo vzore a nie aj v jeho okolí. Po vyklopení na nechet by sa totiž vyklopil aj materiál z okolia vzoru a napr.: okolo ružičky by ste mali jemne ružový flak ..to nikto nepotrebuje :-) PROFI TRIK:  Ak ste už okolie zašpinili, čo najskôr ho očistite pomocou štetca namočeného v liquide.  Ako posledný krok doporučujem rozmočený materiál z okolia vrozu utrieť prstom.  Prst krásne prilieha k silikónovej formičke, takže zvyšky zotriete ..... bez zvyškou :-)

3D-formička-na-nechty

 

Počkajte cca 1 minútu (presný čas závisí od konzistencie vkladanej guličky a od použitých produktov). Jednoduché preverenie či formičku už vyklápať na nechet alebo ešte počkať : Uchopte formičku medzi ukazovák a palec a jemne ju prehnite (viď. obrázok). Ak materiál vo formičke pruží s formičkou, položte ju na stôl a ešte chvíľu vyčkajte :-)

3D-akrylove-zdobenie-nechtov

 

Ak sa meteriál po prehnutí formičky odliepa od strán (viď. obrázok), môžete začať s vyklápaním.

3D-zdobenie-nechtov

 

Formičku otočíte dolu materiálom a priložíte na miesto kde má byť vzor umiestnený. Ukazovákom zatlačte rovno nad vzorom (viď. obrázok) a z jednej strany začnite formičku pomaly nadvihovať.

návod-na-3D-zdobenie-nechtov

 

Ak vzor zostáva na nechte a pekne sa oddeľuje od formičky, môžete bez obáv pokračovať až formičku úplne odstránite.  PROFI TRIK: Ak by sa Vám stalo, že vzor sa síce od formičky oddeľuje, ale nechce priľnúť na nechet .. vymyslite iné zdobenie pre Vašu zákazníčku :-)), ale nie ... Jednoducho si znovu namočte Váš štetec do liquidu (ale len trochu) a prejdite ním povrch materiálu vo formičke aj miesto kde chcete vzor umiestniť. Počkajte cca 10 sekúnd a postup vyklápania zopakujte. Stalo sa to preto, že povrch materiálu vo formičke preschol až príliš a keď akryl preschne príliš je nepružný a nelepí. Natretím oboch plôch sa materiál znovu naleptá a pekne priľne k nechtu ...alebo inému podkladu.

3D-zdobenie-nechtov-návod

 

Základné plnenie máme za sebou. Brnkačka nie? .. tak teraz niečo iné.

Najprv si malou guličkou vyplníme okraj vybraného vzoru. Pracujte precízne aby ste nemali ružový akryl po celom vzore, ale len na okraji. V opačnom prípade nemá takáto piplačka význam. PROFI TRIK: štetcom namočeným v liquide si utierajte miesta ktoré nemajú byť ružové, tak že materiál budete nahŕňať k ružovým okrajom.

plnenie-3d-formicky-na-nechty

 

Ak máte vyplnený celý okraj kvietku ružovou (alebo inou farbou :-) ) doplnte vzor akrylom inej farby. Ja som použila kôli vysokému kontrastu biely. Veľmi dobre však vyzerá i akryl rovnakej farby len o pár odtieňov bledší.

akrylove-zdobenie-nechtov

 

Plnenie formičky ukončíme začistením ako je uvedené v popise vyžšie.

formička-na-zdobenie-nechtov

 

Znovu si počkáme kým vzor vo formičke čiastočne preschne. Preveríme si jemným ohnutím formičky.

3D-zdobenie-nechtov

 

A ak je všetko ako má byť, vzor jednoducho vyklopíme na vybrané mietso. PROFI TRIK: vzory zo silikónových formičiek môžete vyklápať ako na hotové gélové či akrylové nechty, tak na prírodné nechty. Medzi obľúbené miesta kam umiestniť vyklopený vzor patria i mobilné telefóny, fotorámiky, rôzne škatuľky či iné nádoby. Ak napríklad vyklopíte dva kvietky zadnou stranou k sebe a medzi ne vtlačíte drôtené uško, vznikne Vám krásny jemný prívesok, ktorý môžete použiť aj ako náušničky.

3D-kvietok-na-nechty

 

V poslednej časti tohto návodu Vám ukážem že formička sa dá krásne vyklopiť nie len na rovný povrch.

Čiže formičku naplníme, okraje očistíme chvíľu počkáme a ohýbaním preveríme či už môžeme vzor vyklopiť ... ale to už poznáte :-)

štetec-na-zdobenie-nechtov-akrylom

 

Ak je všetko OK (tak ako som písala pri predchádzajúcich postupoch) môžeme vzor vyklopiť. Kedže je formička z priehľahného jemného a veľmi pružného silikónu, môžete si zvoliť miesto pre jej aplikáciu i s nerovným povrchom. Ja som sa rozhodla že bielu ružičku umiestnim rovno cez ružovú ružičku :-) Priložíte formičku, cez priehľadný silikón pekne vidíte kde bude vroz umiestenený a pokračujete už známym spôsobom. Ukazovákom pritlačíte silikónovú formičku nad vzorom a z boku začnete jemne formičku zdvíhať.

akrylove-ružičky-na-nechty

 

Výsledné ružičky z hore popísaných návodov.

3D-zdobenie-nechtov-akrylom

Vložiť komentár

Meno
E-mail ( nebude zverejnený )
Váš príspevok
opíšte kód
antispam
     viac informácií