Počet položiek: 0 0,00 EUR

Step by Step: Farebný gél jednoducho

Step by Step návod na jednoduché zdobenie nechtov farebnými gélmi. Nechty s takýmto druhom zdobenia vyzerajú rovnako dobre v klasickom hranatom tvare či v tvare Stiletto. Techniky použité pri zdobení zvládne i začiatočník so základnou výbavou.

modelácia-gélových-nechtovPripravíme si prírodný nechet (zatlačíme kožičku, jemne zdrsníme povrch prírodného nechtu a nanesieme Primer).

V ďalšom kroku máme viacero možností:

A) ako na foto, nasadiť šablónu a s hustým modelovacím gélom Crystal heavy vymodelovať nechtový základ v požadovanom tvare

B) nalepiť priehľadný typ podľa vlastného výberu.

gélové-nechty-na-šablónuPo polymerizácii zložíme šablónu, nezotierame výpotky a pokračujeme podľa popisu pri nasledujúcej foto.

V prípade že sme použili typy, zdrsníme im povrch a upravíme tvar. Oprášime a rovnako pokračujem podľa popisu pri nasledujúcej foto.

 

 

 

 

 

 

 

farebný-uv-gél-na-nechtyPomocou štetca na Nail Art č.2 nanesieme na pripravený podkladfarebné gély:

Glamour Glitz - Little Pink

Glamour Cosmic - Super Nova

Standard - Realy Pink

Standard - Wild Orchid

Gély nanášame v rôznych smeroch čím vytvárame abstraktné tvary. Farebnými Uv gélmi sa snažíme prekryť hlavne miesto kde končí nechtové lôžko, aby pri odrastaní nebolo vidno prírodný nechet. Pozor aby ste gély medzi sebou príliš nepomiešali. Zničil by sa výsledný efekt. Nechty polymerizujeme 2 minúty v UV lampe, ale až po nanesení všetkých 4 farieb farebných gélov.

 

aplikácia-modelovacieho-géluPo polymerizácii farebných gélov nezotierame výpotky ani nič neprebrusujeme a priamo nanášame modelovací gél Crystal.
Vytvarujeme správny C-oblúk a znovu dáme nechty na 2 minúty polymerizovať do UV lampy.

Po polymerizácii zotrieme výpotky štvorčekom buničiny navlhčenej v čističi gélu.  Následne pilníkom 100/100 opracujeme tvar nechtu do dokonalosti a povrch ešte zjemníme pilníkom hubka 200/240.

 

 

 

 

 

painting-na-nechtyJemným štetcom s prírodným vlasom na vykreslovanie detailov Pure Kolinsky Russia č.0 alebo St. Petersburg č. 0 alebo č.1 a Akvarelovej farby St. Petersburg č. 608 - Violet-Rose orysujeme jednotlivé línie farebných gélov. Pracujeme s riedkou farbou aby boli línie čo najjemnejšie. Ak nám farebný gél nevytvára pekné línie, rysujeme línie v tvare, ktorý zladí celý výsledok a opticky predĺži nechet.  (opticky nechet predlžujú vertikálne línie)

 

 

 

 

 

zdobenie-gélových-nechtovNa záver celé zdobenie zafixujeme vrchným leskom bez výpotkov Poly & Go. Pred samotnou polymerizáciou tejto poslednej vrstvy môžeme ešte do mokrého gélu vložiť kamienok Swarovsky - Light Ametyst. Na takéto povrchové použitie nedoporučujem klasické akrylové kamienky, nakoľko sa vďaka svojej odlišnej technológii pri výrobe veľmi ľahko z povrchu odlúpnu.

Na záver použijeme kvapku voňavého olejčeka a jemne premasírujeme okolie nechtu.

 

 

 

 

 

Publikované zdobenie gélových nechtov zdobených farebnými ÚV gélmi v Stiletto tvare pre Vašu inšpiráciu.

gélové-nechty-stiletto