Počet položiek: 0 0,00 EUR

Farby na zdobenie nechtov a 15 otáznikov

Akrylové farby na nechty, Aquarelové farby na nechty, Polycolor farby, Maimeri farby, také farby onaké farby .... príliš veľa slov s rovnakým významom a nikto vlastne netuší prečo.

V poslednom období sa veľkej obľube teší maľba či kresba na nechty. Neoddeliteľnou súčasťou týchto techník sú kvalitné farby a štetce. Bez týchto dvoch pomocníkov a neodmysliteľnej vody, nikto nič nenakreslí či nenamaľuje. Zamerať článok na kompletnú ponuku trhu v oblasti farieb je nemožné a pre potreby profesionálnych nechtových dizajnérok zbytočné. Zamerám sa na farby z ponuky nášho e-shopu.

Ako prvé "rozoberieme" farby POLYCOLOR. Patria medzi najkvalitnejšie akrylové farby na trhu vôbec (nie len pre nechty) a to vďaka svojej vysokej pigmentácii. Polycolor je názov samotného produktu (farby) a pochádzajú od talianskeho výrobcu farieb s dlhoročnou tradíciou MAIMERI. V nechtovom dizajne sú obľúbené hlavne pri technike One Stroke kde poskytujú dostatočné krytie aj v zriedenej forme. Tieto farby je rovnako vhodné používať na orysovávanie či jemnú kresbu. Jednoduché čiarky, tónované maľby, klasická kresba .... . V podstate sa dá povedať, že Polycolorky sú vhodné na všetko pričom sa používajú akrylové farby.

- farby používajte vždy správne nariedené

- nikdy nepoužívajte farbu priamo z tuby

- ak Vám pred farbou vytečie z tuby priehľadná hmota, neľakajte sa, ide o médium z ktorého sa oddelili pigmenty. Farba nieje ani stará ani inak znehodnotená. Stačí celú tubu pekne premačkať v prstoch (samozrejme zatvorenú).

Mnohé z Vás sa pýtajú na sady farieb Polycolor. Kedže ide o profesionálne farby určené pre maliarov, sady obsahujú zväčša základné odtiene farieb, ktoré sa v nechtovom dizajne nepoužívajú, resp. podľa správnosti kompozícií by sa používať nemali a preto v ponuke nášho e-shopu nenájdete žiadne sady farieb. Som názoru aby si každý zvolil to s čím skutočne bude pracovať a nie sadu s nepoužiteľnými odtieňami len kôli výhodnej cene :-)

Prehľad najpoužívanejších odtieňov z farieb Polycolor:

foto farby v našom e-shope (nápis POLYCOLOR) je reálnej farby nakonfigurovaný podľa CMYK kolorovnice priamo od výrobcu. Ak Vám nesedí odtieň so skutočnosťou bohužiaľ chyba je vo Vašom príjmači :-)) máte zle nastavenú farebnosť Vášho monitora. 

Biela - najbielejšia biela je 018 - Titanium White, ktorú v našej ponuke nájdete v 20ml ale aj v 60ml tube.

Práce vytvorené technikou ONE STROKE painting farbami POLYCOLOR

 

 

 

 

 

 

 

Ďalšími farbami v našej ponuke sú farby Decormatt od nemeckej spoločnosti Marabu. Sú to rovnako akrylové, vodou riediteľné farby predávané nie v tubách ale v sklenených nádobkách. Tieto farby sú oveľa redšej konzistencie a v niekotrých prípadoch ich je možné používať neriedené priamo z nádobky. Decormatt farby sú určené prevažne na rýchlu jednoduchú kresbu (jednoduché čiarky) ale rovnako s nimi zvládnete tónované maľby či klasický kresbu. Hlavne pri tónovanej maľbe doporučujem aj tieto farby nariediť. Ak Vám farba po čase v nádobke preschne, stačí pridať zopár kvapiek vody, dobre premiesať a farbu máte ako novú. Tieto farbu sú "nesmrteľné" čo sa týka použiteľnosti. Decormatt farby však niesú vhodné na techniku One Stroke painting.

Práca vytvorené technikou jednoduchých čiaročiek farbou Marabu Decormatt

Poslednými farbami z ponuky sú farby aquarelové od firmy St. Petersburg, ktorá je popredným výrobcom vysoko profesionálnych umeleckých farieb. Aquarelové farby by sa dali laicky prirovnať ku klasickým "vodovkám", ktoré sme ako deti používali na výtvarnej. Mále kalíšky naplnené polotuhou až tuhou hmotou o ktorú si otierate mokrý štetec. Aquarelové farby sú určené na tvorbu špecifických dizajnov na nechtoch. Aquarel ponúka neobvyklé možnosti v miešaní a prelínaní farieb čím vytvára dojem reality. Väčšina farieb nedosahuje 100% krytie čo je ďalším so znakou pre aquarel. Okrem spomenutého špecifického použitia sú aquarelové farby veľmi vhodné na veľmi jemné

orysovanie, čiaročky a iné jemné elementy.


Farby na zdobenie nechtov a 15 otáznikov - 577886 -

Komentáre k Farby na zdobenie nechtov a 15 otáznikov

5
29.4.2015 17:43
Nikola

Dobry den prosim vás tie prve POLYCOLOR farby v akom pomere ich treba miešať aby boli spravne zriedene ??

7
4.5.2015 16:37
Eva Slovíková

Dobry den, pri nechtovom dizajne sa neurcuje pomer farba / voda. Kazda farba ma totiz o nieco rozdielnu hustotu a kryciu silu. Zalezi na aku techniku idete farbu pouzit. Cim jemnejsie vzory planujete kreslit tym redsiu konzistenciu potrebujete ale s prihliadnutim na kryciu silu konktretnej farby. Ak planujete malovat one stoke technikou riedit treba s malym mnozstvom vody - farba musi byt ako smotana.

3
10.2.2013 12:55
Eva Slovíková

Dobry den Wika,
áno farby sa dajú aplikovať rovnako na prírodné nechty ako i na umelé. V každom prípade povrch nechtu na ktorý ich idete nanášať musí byť nemastný, neprašný a jemne zdrsnený. Naozaj len veľmi jemne ! Po nanesení na prírodné nechty je určite potrebné farby zafixovať minimálne priehľadným lakom na nechty. Presne tak, odstránite ich odlakovačom. V niektorých prípadoch to nieje tak úplne jednoduché ako odlakovať lak na nechty ale ide to. Ešte jedna vec hrozí pri použití priamo na prírodné nechty a to, že nechtové platničky Vám môžu nasať pigmenty z farieb a nechty Vám tak zostanú na miestach kde bola použitá napr. červená farba, mierne zažltnuté. Jeden malý trik: Vaše prírodné nechty nalakujte 2 vrstvami priehľadného laku na nechty FIXATÉR z našej ponuky. Po dokonalom preschnutí tento lak na povrchu jemne zdrsnite pilníkom hubka modrý, diamant fialový alebo diamant ružový (vždy použite tú jemnejšiu stranu spomenutých pilníkov) a následne si môžte nechtíky pokresliť :-) Pigment Vám pri takejto ochrane nechty nezafarbí.

2
24.9.2012 21:34
Drápalová Mária

Dobrý deň chcela by som sa informovať o nejakých kurzoch , pretože viem, že aj vy ponúkate kurzy len neviem aké , ďakujem pekne

4
10.2.2013 13:03
Eva Slovíková

Dobry den Wika,
bohužial momentálne už kurzy neponúkame, ako máme na našich stránkach uvedené :-(

1
14.3.2012 22:42
wika

Dobry vecer tieto akrylove farby sa daju pouzit aplikovat aj na prirodne -vlastne nechty??alebo iba na gelove akrylove??Daju sa potom odlakovat odlakovačom na nechty..alebo??Velmi pekne dakujem za odpoved:)

Vložiť komentár

Meno
E-mail ( nebude zverejnený )
Váš príspevok
opíšte kód
antispam
     viac informácií