Počet položiek: 0 0,00 EUR

Odlomilo sa Vám z nechtu ?

V zápale letných radovánok sa už určite aj Vám stalo, že ste zakopli a nalomili si alebo ulomili si časť nechtu zväčša na palci nohy. Auuu .. hej poznám to aj ja ;-) V tomto krátkom článku Vám ukážem ako si uľahčiť opravu pomocou samolepiaceho hodvábu, niekedy nazývaného aj Fiberglass.

Poškedený nechet na palci na noheV ukážke vidíme nie až tak vážne, ale predsa poškodený nechet palca ľavej nohy. Jeho pravý rožtek je ulomený a tak nechet po nalakovaní či nanesený GelLOOK nevyzerá esteticky.

Jednoduchú opravu urobíme s pomocou samolepiaceho hodvábneho vlákna. Samolepiace hodvábne vlákno na nechty nájdete v ponuke nášho e-shopu, kde si ho môžete objednať. 

 

 

 

 

 

 

Aplikácia Hodvábneho vlákna

Kúsok samolepiaceho hodvábu nalepíme priamo na suchý, oprášený a zdrsnený nechet.

Hodváb by mal byť rovnako veľkou plochou akú potrebujeme doplniť (predĺžiť - to čo nám chýba) prilepený na prírodný nechet. 

V ukážke je použitý oveľa väčší kus hodvábu ako by bolo potrebné. Je to však z dôvodu predchádzať prasknutiu prírodného nechtu pri najbližšej prechádzke v lodičkách.

Mnohým zvyknú nechty na palcoch nôh praskať v miestach kde vyrastajú z kožného valu práve dôsledkom zúženej špičky topánok.

Nalepením hodvábnej tkaniny na zdravú časť nechtu v inkriminovanom mieste, predchádzame jeho možnému poškodeniu v budúcnosti.

 

Hodvábne vlákno na nechty - fiberglassPostupne si hodváb nalepený na nechte upravíme pomocou manikúrových nožničiek do požadovaného tvaru.

Hodvábne vlákno je jemné a kedže je samolepiace v tomto bode sa upravuje nepohodlne, preto si finálnu úpravu možeme nechať na neskôr. 

 

 

 

 

 

 

  

GelLOOK na nohy aplikácia hodvábu

Teraz si teda aplikujeme na celú plochu nechtu spolu s hodvábnym vláknom podkladový gél. V našom prípade GelLOOK - Base Coat. Polimerizujeme podľa druhu zvolenej UV lampy.

 

 

 

 

 

 

 

  

Upravený tvar nechtu pomocou hodvábneho vláknaHodváb nám po nanesení a polymerizácii podkladového gélu spevnel, čiže je jeho úprava oveľa jednoduchšia. Ak sa Vám to z hľadiska následnej modelácie hodí, môžete hodváb doupravovať v tomto bode. Ak Vám to jednotlivé kroky modelácie (nanášaných gélov) nedovoľujú, kľudne pokračujte a tvar upravíte až keď to bude vhodné. 

V našej ukážke sme spevnené hodvábne vlákno pohodlne zastrihli manikúrovými nožničkami bez toho, že by bolo nutné zotierať výpotky s GelLOOK - Base Coat. Pri použití nožničiek rovnako nedochádza k zaprášeniu či inému znehodnoteniu podkladu a preto môžeme s kľudným svedomím pokračovať v modelácii (v našom prípade v nanášaní farebnej vrstvy).  

 

 

GelLOOK na upravenom nechte nohyNanesieme vstvu farebného GelLOOK - Color Coat podľa vlastného výberu a polymerizujeme podľa druhu zvolenej UV lampy.

V prípade potreby nanesieme po polymerizácii ďalšiu vrstvu farebného GelLOOK a opäť polymerizujeme. Medzi farebnými vrstvami GelLOOK - Color Coat nezotierame výpotky.

Po polymerizácii druhej farebnej vrstvy výpotky nezotierame vôbec, alebo ich môžeme jemne stiahnuť suchým štetcom na modeláciu a nanesieme záverečný gél - lesk GelLOOK - Top Coat No Sticky (v našom prípade). 

GelLOOK - Top Coat Non Sticky je môj najobľúbenejší Top Coat. Je veľmi riedky čo pri nanášaní vytvára tenučkú vrstvu, ktorá zbytočne nenavyšuje modeláciu, vďaka plochej štetke sa perfektne nanáša aj na väčšie plochy, je kráááásne lesklý aj na nohách a aj po mesiaci a je bez výpotkov ;-) 

Odlomilo sa Vám z nechtu ?  - 590126 -

Komentáre k Odlomilo sa Vám z nechtu ?

1
20.8.2014 10:51
Tamara

Skvelý nápad - návod. Ďakujem aj za svoje zákazníčky. Chcem len otázočku? Neodlepí sa ten hodváb ?

3
10.9.2014 10:50
Eva Slovíková

Takže ako som sľúbila. Záťažový test 12 dní pri mori. Hodváb (lepidlo) absolútne nereaguje na slanú vodu. Všetko drží ako má. Sama som celkom milo prekvapená :-)

2
20.8.2014 19:13
Eva Slovíková

Ďakujeme :-) Testovali sme modeláciu v bežnom zaťažení (prevažne letné sandále a každý deň uzatvorené tenisky na beh alebo fitness. Hodváb nemal ani náznak odlepenia dokonca v teniskách pružil (bežne sa rovnaká dĺžka vlastného nechtu modelke v teniskách nalomí ). Netestovali sme následky morskej vody (ale otestujeme :-))) ).
PS: pri najhoršom dovolenka trvá cca 14 dní ... myslím že to hodváb zvládne :-)

Vložiť komentár

Meno
E-mail ( nebude zverejnený )
Váš príspevok
opíšte kód
antispam
     viac informácií